Język polski

Marta Mikołajczuk - Język polski

Mam to ogromne szczęście, że moja praca wiąże się z moimi zainteresowaniami. Mogę śmiało napisać, że praca jest moja pasją. Ukończyłam studia na kierunku „Filologia polska” oraz studia podyplomowe „Logopedia” na Uniwersytecie Warszawskim. Poszerzam wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej dziecka, bliska jest mi filozofia wychowania według Jaspera Junga, NVC (Porozumienie Bez Przemocy według M.Rosenberga) czy filozofia Faber i Mazlish (Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły).

Wykorzystuję swoją wiedzę wychowując, razem z mężem, dwóch synów. Zgodnie z maksymą „W zdrowym ciele zdrowy duch” staramy się aktywnie spędzać czas: rowery, hulajnoga, basen, bieganie czy narty zimą. Korzystamy z bogatej oferty kulturalnej Warszawy ( Poranki dla małych melomanów w Filharmonii Narodowej, Teatr Lalka czy Guliwer dla dzieci, sami chętnie oglądamy sztukę współczesną w TR, a na spektakle „lekkie, łatwe i przyjemne” chodzimy do mieszczącego się po sasiadzku Och-teatru).

Mam nadzieję, że podczas lekcji języka polskiego sprawnie przeprowadzę dzieci przez meandry gramatyki opisowej między przydawką przymiotnikową a orzeczeniem, a lekcje literatury zaszczepią w nich pasję czytania, choćby próbowało stanąć nam na drodze takie dzieło jak „Quo vadis”.