Religia

Adam Łapiński - Religia

O pracy nauczyciela religii marzyłem przez długi czasu. Jestem absolwentem Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  Podczas studiów przekonałem się, że moim „powołaniem” a zarazem pasją jest doprowadzanie młodych ludzi do
zgłębiania wiary i wiedzy o sprawach Bożych. Prowadziłem spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Ponadto ukończyłem podyplomowe studia w zakresie teologii, katechetyki i pedagogiki. W trakcie zajęć z uczniami stawiam przede wszystkim na rozwój duchowy młodego człowieka, poznawanie Boga poprzez naukę, śpiew i zabawy. To wszystko jest możliwe dzięki dobrej atmosferze, którą tworzymy wspólnie podczas zajęć, odkrywając przy tym tajniki naszej wiary i człowieka jako istoty, którą Bóg umiłował ponad wszystko.

Prywatnie bardzo lubię podróżować, szczególnie po mało znanych, nieodkrytych terenach w Polsce i poza jej granicami. Poza podróżami moją wielką pasją jest Warszawa – miasto, w którym się urodziłem i mieszkam z dumą. Szczególnie pochłania mnie historia naszego Miasta.
Ponadto dużo biegam, jeżdżę na rowerze. Jednakże w całym wachlarzu obowiązków znajduję czas na osobistą refleksję, kontemplację Boga w ciszy w Kościele, co stanowi najważniejszy moment każdego mojego dnia.