Osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018

W Finale Warszawskich Olimpiad Języka Angielskiego Tymon Rogalski z klasy II zajął II miejsce!!!!!

W konkursie Kangur Matematyczny 2018 (kategoria Beniamin) wynik bardzo dobry otrzymał Igor Ziółkowski z klasy V, wyróżnienia otrzymali:
Kacper Błażejewicz kl. VI
Leonard Reszka kl. VI
Albert Dybowski kl. VI

W Przegladzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych Teatralia 2018 nasza szkoła zdobyła I miejsce za spektakl „Jacek i Placek czyli o dwóch takich…” w reżyserii Anny Mateckiej.

Nagrody aktorskie przyznane zostały Michałowi Teodorczukowi za rolę Jacka i Tomaszowi Przychodzkiemu za rolę Placka w spektaklu „Jacek i Placek czyli o dwóch takich…”!

Nagrodę reżyserską przyznano również dla Anny Mateckiej w kategorii „Młodzieżowe Zespoły Teatralne”!

 

Michał Teodorczuk i Lidia Radzikowska z klasy IV zostali wyróżnieni udziałem w wystawie pokonkursowej konkursu Promocja Talentów, który organizowany jest przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. 

Michał Teodorczuk zdobył II miejsce w swojej kategorii w konkursie recytatorskim Warszawska Syrenka!
 
PSP 114 zdobyła drugie miejsce w konkursie teatralnym "Melpomena w szkolnej ławce" za spektakl "Jacek i Placek czyli o dwóch takich ..." (autor K. Makuszyński, adaptacja Cezary Domagała, reż. Anna Matecka, opieka muzyczna Małgorzata Ścibisz).

W XXIII DZIELNICOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM MAGIA SŁOWA 2018

I miejsce zdobyła MARIA RADOLIŃSKA z klasy V  
II miejsce zdobył MICHAŁ TEODORCZUK z klasy IV 

 

WYRÓŻNIENIA zdobyli:

MAKS RADOLIŃSKI z klasy I  
NELA TOŁWIŃSKA z klasy IV  
LIVIA STRĄCZYŃSKA z klasy IV

 
Do finału Warszawskiej Olimpiady z Języka Angielskiego zakwalifikował się Tymon Rogalski z klasy II.
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Matematycznej Zadań Logicznych dyplom laureata zdobyli:
 
Tymon Rogalski kl.II
Albert Dybowski kl. VI
Igor Ziółkowski kl. V
Andrzej Lichacz kl.VI
Witold Lichacz kl.VI
Misja zero konkursu Astro Pi dobiegła końca i nasze powitanie wyświetliło się w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) witając pracujących tam astronautów!!!!!!!

Jesteśmy niezwykle dumni z naszej drużyny czyli Kacpra Błażejewicza, Jakuba Cybulskiego i Maksa Grabki.

W Szkolnych Mistrzostwach Wiedzy 2018:

I miejsce zdobył Albert Dybowski kl. VI
II miejsce zdobyła Ada Tołwińska kl. II
III miejsce zdobył Franciszek Blacha kl. II

 

 

W I WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI TANECZNEJ – ZWPEK 2018 O PUCHAR BURMISTRZA WOLI Ania Malicka i Tosia Szpak (duet) zdobyły 4  miejsce, zaś Tomek Przychodzki otrzymał wyróżnienie.

W konkursie Alfik Matematyczny 2017 wyróżnienie otrzymali:
Kacper Błażejewicz kl. VI
Stanisław Mazur kl. VII
Albert Dybowski kl. VI
 

W Ogólnopolskim Konkursie Leon – (sprawności zintegrowane -sesja jesienna) dyplomy LAUREATÓW otrzymali:

Klasa II 
Tymon Rogalski 90% miejsce 5
Ada Tołwińska 88% miejsce 6
Tosia Dotka 79% miejsce 10
Franek Blacha 79% miejsce 10

Klasa III
Zofia Pietrusiewicz 88% miejsce 8
Aleksander de Virion 85% miejsce 10

Dyplom laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej otrzymała Magdalena Zalewska z klasy V.
W konkursie Olimpus Matematyczny dyplom laureata z nagrodą książkową otrzymał Stanisław Mazur z kl. VII!!!
Dyplomy laureata otrzymali również:
Albert Dybowski kl.VI
Witold Lichacz kl.VI
Igor Ziółkowski kl.V
 
W XX Dzielnicowym Konkursie Literackim "Magia Słowa" III nagrodę otrzymała Michalina Rychlik z klasy VI.
 
W Ogólnopolskim Teście Ortograficznym 2017 dyplom laureata otrzymał Tymon Rogalski z kl.II.
Dyplomy wyróżnienia otrzymali:

Gabriela Szwonder kl. II
Aleksandra Klank kl. III
Zofia Pietrusiewicz kl. III
Albert Dybowski kl. VI

 
W konkursie pt. "Muzyka i Obraz" organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej wyróżnienie otrzymał Igor Ziółkowski i jego portret John Lee Hookera!!! Nagrodzona udziałem w wystawie pokonkursowej została również Natalia Styńska z klasy V.

 

W tegorocznym konkursie Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej "Obraz Mojej Warszawy" wyróżnieni udziałem w wystawie pokonkursowej zostali:

Z klasy pierwszej Antoni Blacha
Z klasy czwartej Klaudia Wiza i Michał Teodorczuk
Z klasy szóstej Marika Korytkowska

 

PSP 114 zdobyła HONOROWE WYRÓŻNIENIE Prezydenta m.st. Warszawy JAKO SZKOŁA Z POMYSŁEM NA TEATR!!!!!!!! W zeszłym roku rozpoczęliśmy procedurę uzyskiwania tego wyjątkowego wyróżnienia. Dużo pracy, ale było warto. W skład zespołu opisującego wszystkie wydarzenia teatralne oraz misję artystyczną PSP 114 weszli: Patrycja Rosińska, Jolanta Sanigórska i Jerzy Bińkowski.