Doświadczenia z suchym lodem

3 marca 2016

Suchy lód „jest super” – komentowali uczniowie klasy I podczas marcowego pokazu. Dzieci były zachwycone doświadczeniami, które zaprezentował w szkole nauczyciel matematyki. Dzięki takim lekcjom mogliśmy poczuć się jak chemicy. Dowiedzieliśmy się do czego i w jaki sposób możemy wykorzystać właściwości suchego lodu. Uczniowie klasy pierwszej byli tak podekscytowani, że długo nie myśląc nazwali Pana Jurka magikiem.

Tak się bałam, że ta para wybuchnie, a ona tylko rosła i pękała jak bańka. Bardzo mi się podobało.

Julia Bartosiewicz

Kiedyś dawno temu, widziałam takie podobne doświadczenie, ale zawsze każde różni się od siebie. Uwielbiam takie lekcje, chcę ich więcej.

Aleksander de Virion