Dzień Francuski

15 stycznia 2015

Dzisiejszy dzień w naszej szkole przeniósł nas do Francji. Rysiek i Michał z klasy 5 w swojej prezentacji przedstawili nam ważniejsze postacie z historii Francji oraz zapoznali nas z architekturą Paryża. W drugiej części spotkania odbył się konkurs recytowania poezji francuskiej przez uczniów klasy 5 i 6. Na zakończenie spotkania uczniowie 5 klasy nauczyli nas wymawiać kilka podstawowych słów w języku francuskim, a 3 osoby najlepiej przebrane we francuskim stylu otrzymały upominki od Pani Natalii - nauczycielki j. francuskiego.

Byłem dzisiaj przebrany za mima. Tata mnie pomalował farbami. Cieszę się, że zdobyłem pierwsze miejsce za strój francuski. Chciałem wrzucić swoje zdjęcie na Facebooka, żeby mogli mnie wszyscy zobaczyć.

Tomek Przychodzki

Bardzo mi się podobało jak dzieci mówiły po francusku wiersze. Tomek się przebrał za mima  - wyglądał super.

Nela Tołwińska