27-18 maja 2008
Oczami uczniów - wycieczka do Wilgi.

27.05.2008 pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Wilgi. Jechaliśmy autokarem i było wesoło. Rozmawialiśmy o różnych rzeczach i żartowaliśmy. Po przyjeździe do Wilgi zatrzymaliśmy się w willi "Wilga".

Po dokładnym zapoznaniu się z okolicą, poszliśmy na smaczny obiad. Po obiedzie jeździliśmy na koniach. Ja najpierw jeździłem na Albercie, a potem na Abarcie. Na koniec koń o imieniu Basia ciągnął powóz, który bardzo trząsł i nieźle przy tym się bawiliśmy.

26 kwietnia 2008
Młodzi aktorzy z PSP 114!

Uczniowie z klas: 0, I oraz II wzięli udział w nakręceniu sceny do filmu pt.: "Tamogotchi", w reżyserii Marka Wrony. "Tamogotchi" to film obyczajowy opowiadający o miłości boksera do przedszkolanki.

Nasze dzieci grały w scenie teatrzyku przedszkolnego: Basia Szatkowska z klasy I zagrała królewnę śnieżkę, Jakub Lutczyn również z klasy I - agresywnego aniołka, a Jaś Bombay z klasy II zagrał śmierć. Pozostałe dzieci z klasy 0 i I wcieliły się w postaci krasnoludków i drzew.

14 kwietnia 2008
Lekcja muzealna w pałacu w Wilanowie, pt. "stwory i potwory".

W kwietniu uczniowie poznawali życie królów. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w lekcji muzealnej w pałacu w Wilanowie pt. "stwory i potwory". Przepiękne komnaty królewskie kryją wiele tajemnic, aby je odkryć wystarczyło podążać za przewodnikiem i mieć szeroko otwarte oczy. Uczniowie mieli za zadanie odkryć i nazwać jak najwięcej zwierząt w zdobieniach pałacowych, na obrazach, meblach, figurach. Przewodnik opowiadał również związane z tym historie i legendy.

19 marca 2008
Interaktywna wystawa edukacyjna "Zabawy z Einsteinem" w Pałacu Kultury i Nauki.

W marcu uczniowie klasy "0" oraz nauczania zintegrowanego udali się do Pałacu Kultury i Nauki na interaktywną wystawę "Zabawy z Einsteinem". Uczniowie mieli okazję bliżej poznać prawa fizyki, rządzące naszym światem. Przewodnik skrupulatnie tłumaczył i demonstrował dzieciom zjawisko grawitacji, wahadło Newtona, zjawisko rozchodzenia się fal świetlnych i dźwiękowych. Każdy z uczniów mógł również wysłać wiadomość w alfabecie Morse'a.

26 lutego 2008
"Inook i tajemnica słońca" w Teatrze Baj.

Historia i obyczaje Eskimosów często są nam mało znane. Dzięki przedstawieniu "Inook i tajemnica słońca", którego głównym bohaterem jest dzielny chłopiec o imieniu Inook, nasi uczniowie mieli okazję poznać obyczaje, tradycje oraz sztukę ludzi zamieszkujących Arktykę.

4 lutego 2008
Spotkanie z gośćmi z "Centrum Nauki Kopernik"

W lutym goście naszej szkoły, zamienili jedna z sal w "pracownię szalonego naukowca". Eksperymentom z różnymi produktami codziennego użytku nie było końca. Soda i ocet stworzyły wybuchowa mieszankę. Cytryna stała się przewodnikiem elektrycznym, a z sody, oleju i wywaru z czerwonej kapusty powstawały cuda w szklanym naczyniu. Nasi uczniowie dowiedzieli się również jak spowodować, by jajko przeszło przez wąska szyjkę butelki, a następnie samo chciało z niej wyjść.

Styczeń 2008
Spotkanie z Panem Emilem Kołodziejczykiem ze Straży Miejskiej.

Spotkanie z Panem Emilem Kołodziejczykiem dotyczyło bardzo ważnego zagadnienia dla młodego człowieka - "Zagrożenia w Internecie". Każdy z rodziców i nas nauczycieli wie, jak niebezpieczne jest użytkowanie Internetu przez dzieci. Niekontrolowana swoboda dziecka jako internauty, może spowodować wiele zagrożeń.

21 grudnia 2007
Wigilia w PSP 114.

Uroczysta Wigilia z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli to nasza szkolna tradycja. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku zebraliśmy się w naszej artystycznej auli by życzyć wszystkim wspaniałych świąt Bożego Narodzenia i podzielić się opłatkiem.

Po życzeniach świątecznych złożonych przez dyrekcję nastąpiła część artystyczna . Jasełka w wykonaniu naszych uczniów. Po występach, nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Wszyscy uczniowie udowodnili, że są znakomitymi kolędownikami.

12 listopada 2007
"Dziecko w krainie muzyki" w Teatrze Dramatycznym.

W listopadowy poranek wspólnie z klasami: ,,0", I, II i III wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego na spektakl ,,Dziecko w krainie muzyki".

3 września 2007
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2007/2008

Dnia 3 września 2007 r. w sali teatralnej odbyło się powitanie nowego roku szkolnego, którego szczególny charakter zilustrowany został koncertem w wykonaniu wybitnych interpretatorów muzyki klasycznej: Pani Agnieszki Cypryk (skrzypce) i Pana Janusza Raczyńskiego (gitara). Wystąpienie duetu muzycznego poprzedziła Pani Dyrektor, która w swojej przemowie wyraziła moc serdecznych życzeń wszelkiej pomyślności i realizacji celów na nadchodzące miesiące nauki dla wszystkich dzieci uczęszczających do naszej szkoły.