13 stycznia 2006
Bal Karnawałowy.

Przesądni uważają, że piątek trzynastego przynosi pecha. W naszej szkole jednak okazał się szczęśliwy, bo właśnie tego dnia odbył się szalony bal karnawałowy.
Uczniowie zaskoczyli wszystkich niezwykle oryginalnymi i wymyślnymi strojami. Zabawa rozpoczęła się w przepięknie udekorowanej sali teatralnej. Tęcza barw balonów i uroczo postrzępionych krepinowych łańcuchów przeniosła tancerzy do nieco baśniowego świata. Wśród starszych uczestników zabawy znaleźli się między innymi:

22 grudnia 2005
Szkolna Wigilia

To już nasza dziewiąta Wigilia dla dzieci, ich rodziców i pedagogów.
Tym razem dzieci z klasy czwartej zainscenizowały w sposób prosty, ale i bardzo pomysłowy, żłóbek z Dzieciątkiem, a rodzice Jezuska nosili codzienne ubiory. Tylko święty Józef miał swój atrybut - laskę (tu szczotka na kiju). Przy takiej inscenizacji śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

15 grudnia 2005
Bożonarodzeniowy Kiermasz dla dzieci chorych na raka.

Najpierw pojechaliśmy do Teatru Rampa na bożonarodzeniowy koncert pt. A my do Betlejem... Po powrocie z teatru zajęliśmy się ostatecznymi przygotowaniami do kiermaszu.
Pomysł organizowania corocznego kiermaszu jest już szkolną tradycją, którą kontynuujemy. Tym razem jednak zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dzieci chore na raka. Kiermasz rozpoczął się o godzinie 14.00, wtedy też zaczęli przychodzić pierwsi goście. A było po co.
W swej ofercie uczniowie klas IV - VI przy aktywnym udziale Rodziców i Wychowawczyń przygotowali: Sprzedaż:

11 października 2005
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Kawęczynie.

Jak już dojechaliśmy na miejsce, gospodarz w stroju ludowym powitał nas chlebem i solą. Potem był czas na poczęstunek - drożdżówki i herbatę oraz chleb ze smalcem. Kiedy już pożywiliśmy się i nabraliśmy sił, wsiedliśmy do drewnianego wozu ciągniętego przez dwa konie i ruszyliśmy na przejażdżkę. Następnie poszliśmy do kuźni i mogliśmy zobaczyć jak kiedyś pracował kowal, jakich używał narzędzi do podków, łańcuchów, czy obręczy. Płatnerz wykuwał zbroje i miecze, a mincerz wybijał monety.

8 października 2005
Przedstawienia w Teatrze Studio "Kopciuszek" i "Duszek" .

W przedstawieniach Teatru Marionetek z Mediolanu: "Kopciuszek" i ,,Duszek" brały udział duże, pięknie ubrane lalki poruszane na nitkach przez ukrytych aktorów. Na tle wspaniałej, barwnej scenografii marionetki poruszały się zupełnie jak prawdziwi ludzie.
Po przedstawieniu zwiedzaliśmy scenę i kulisy teatru: mogliśmy z bliska zobaczyć wszystkie lalki. Dostaliśmy też autografy od włoskich aktorów, animujących marionetki.

29 września 2005
Przedstawienie "Smutna Królewna" w Teatrze Buffo.

"Smutna Królewna" w wykonaniu Teatru Montownia przedstawiała historię pewnego królestwa, w którym nie wolno było się smucić. Mimo, że poddani mieli uśmiechnięte twarze, nie byli zadowoleni, ponieważ nie można być szczęśliwym na rozkaz. Radość musi płynąć z głębi serca, a ludzie mają prawo i do wesołości, i do smutku.

27 października 2005
Wystawa w Muzeum Geologicznym - "Pod stopami - w głębi ziemi".

Dzięki tej wystawie dowiedzieliśmy się, co się dzieje w glebie - dosłownie pod naszymi nogami. Widzieliśmy w przekroju jak wędrują dżdżownice, jak kret ryje korytarze, jak chomik śpi w swojej norce, jak wygląda gniazdo os. Było dużo zdjęć robaków żyjących w glebie, mrówka powiększona 1.000 razy i gigantyczny "potwór - roztocz" powiększony 100.000 razy.

1 września 2005
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

O godzinie 11.00 zebraliśmy się w sali teatralnej naszej szkoły, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Po przemówieniu Pani Dyrektor rozeszliśmy się do swoich klas, by z wychowawcami omówić plan pracy na najbliższe dziesięć miesięcy.
Wszyscy obiecaliśmy sobie, że w tym roku osiągniemy lepsze wyniki niż w ubiegłym.