Klasa III

18 czerwca 2009
Uroczyste zakończenie roku szkolnego PSP 114

Dnia 18 czerwca 2009r. cała szkoła świętowała uroczyste zakończenie roku i wesolutkie nadejście upragnionego lata. Miejscem ostatniego, przedwakacyjnego spotkania była gościnna sala Teatru Rampa. Pan Dyrektor przywitał zgromadzonych na widowni uczniów, rodziców i nauczycieli. W serdecznym przemówieniu podsumował całoroczną, owocną pracę, która przyniosła wiele satysfakcji zarówno dzieciom, ich nauczycielom jak i całej szkole.

				
1 czerwca 2009
Dzień Dziecka w PSP 114.

1 czerwca to szczególny dzień, dorośli obdarowują dzieci upragnionymi prezentami, upominkami, starają się poświęcić swoim pociechom więcej czasu i spełniają najróżniejsze marzenia, pragnienia i ich oczekiwania. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień, a większość dzieci cały rok. Z tej okazji przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i mieliśmy spędzić ten dzień w plenerze.

				
28 kwietnia 2009
Oczami uczniów - "Guzikozwierzaki" - warsztaty edukacyjne w Królewskich Ogrodach Pałacu w Wilanowie.

Zajęcia odbyły się w namiocie. Kiedy zajęliśmy miejsca, pani przewodnik podzieliła nas na 2 grupy: chłopców i dziewczynki. Zabawa polegała na tym, aby jak najszybciej udzielić prawidłowej odpowiedzi. Odgadywanie zagadek zakończyło się wynikiem 10:7 dla chłopców.

				
20 marca 2009
Oczami uczniów - Wycieczka do Muzeum Papiernictwa.

W piątek 20.03.2009 pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Papiernictwa. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o fabryce papieru. Dowiedzieliśmy się, że dawniej papier czerpany używany był do ważnych dokumentów lub dekretów wydawanych przez królów. Jego nazwa wywodzi się ze sposobu wyrabiania. Wszyscy mieliśmy okazję nauczyć się jak czerpać papier. Było to bardzo interesujące doświadczenie.

				
16 stycznia 2009
Oczami uczniów - bal karnawałowy w PSP 114!

Ostatniego dnia poprzedzającego ferie zimowe w naszej szkole odbył się bal. Dzień wcześniej udekorowaliśmy naszą salę razem z panią wychowawczynią, ponieważ to właśnie w niej miał odbyć się bal. Przystroiliśmy salę balonami oraz serpentynami. Po ostatnich poprawkach w dekoracji, pozostało nam tylko jedno- czekać na bal.

				
12 stycznia 2009
Dzień Babci i Dziadka w PSP 114.

12 stycznia o godzinie 13.00 zaprosiliśmy swoje babcie i swoich dziadków do naszej szkoły, gdyż na auli, wspólnie z młodszymi i starszymi koleżankami i kolegami zorganizowaliśmy przedstawienie z okazji nadchodzącego święta.Dnia Babci i Dziadka.

Nasza Pani powitała serdecznie każdego gościa, częstując go przepysznym cukierkiem, a my odświętnie ubrani zaczarowaliśmy wszystkich zebranych występem. Recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki i pięknie tańczyliśmy.

				
12 stycznia 2009
Oczami uczniów - Dzień Babci i Dziadka.

Ten szczególny dzień został przygotowany przez klasy "0", I, II, i III. Z tej okazji dzieci przygotowały dość bogaty program. W repertuarze mieściły się także wiersze. Najmłodsza klasa przygotowała inscenizację do muzyki klasycznej. Klasa pierwsza zaprezentowała piosenkę pt. "Katarynki", a klasy druga i trzecia przygotowały taniec Anitry. Był to taniec wschodnich księżniczek.

				
6 stycznia 2009
Oczami uczniów - "Królowa Śniegu" w teatrze Syrena.

6.01.2009 byliśmy w teatrze "Syrena" na spektaklu pt. "Królowa Śniegu". Jest to opowieść o chłopcu imieniem Kaj i jego siostrze Gerdzie. Dzieci mieszkały u babci, która opowiadała piękne historie. Pewnej zimy opowiedziała dzieciom o Królowej Śniegu, która jest piękna, ale bardzo zła. Nagle Kaja coś zabolało w sercu, a potem w oku. Jego serce staje się zimne jak lód. Mówi nam o tym jego złe zachowanie.

				
19 grudnia 2008
Szkolne spotkanie wigilijne.

W przeddzień przerwy świątecznej w naszej szkole zapanował niezwykle ciepły, radosny nastrój. Pod koniec zajęć lekcyjnych Dyrekcja, wszyscy nauczyciele oraz uczniowie wraz ze swoimi rodzicami zebrali się wokół wigilijnego stołu. Zanim przełamaliśmy opłatek, by życzyć sobie wszelkiego dobra i szczęścia obejrzeliśmy występ artystyczny uczniów kl. IV-VI i cieszyliśmy się magiczną atmosferą wspólnego kolędowania.

Wesołych, rodzinnych, pogodnych Świąt i do zobaczenia w Nowym Roku !!!

				
18 grudnia 2008
Przekazanie funduszy dla Domu Dziecka w Aninie.

Dnia 18 grudnia 2008r. szkolna delegacja przekazała zebrane pieniądze Kierownictwu Domu Dziecka w Aninie.

W podziękowaniu otrzymaliśmy upieczone przez dzieci pierniczki świąteczne, które ozdobiły świąteczny stół podczas szkolnego spotkania wigilijnego.

				
12 grudnia 2008
Kiermasz Świąteczny.

W dniu 12 grudnia 2008r. uczniowie naszej szkoły - pod przewodnictwem nauczycieli wychowawców - przygotowali z niezwykłym zaangażowaniem Świąteczny Kiermasz Szkolny.

Ideą uczniów i nauczycieli było zebranie funduszy, które zostaną przekazane małym mieszkańcom Domu Dziecka w Aninie. Pragnęliśmy, by radość i życzliwość, które towarzyszą nadejściu Świąt Bożego Narodzenia były udziałem tych wszystkich, którzy w szczególny sposób ich potrzebują.

				
12 grudnia 2008
Oczami uczniów - Kiermasz Świąteczny w PSP 114.

Dnia 12.12.2008 w naszej szkole został zorganizowany Kiermasz Świąteczny. Można tam było kupić wiele rzeczy przygotowanych i przyniesionych przez dzieci np. kartki świąteczne, świeczniki, obrazy, ciasta zrobione przez rodziców, i wiele innych przedmiotów związanych ze świętami.

Wszyscy bardzo chętnie kupowali, ponieważ wszystkie zebrane pieniądze miały być przekazane na ręce dzieci z Domu Dziecka. Bardzo podobał mi się ten pomysł dlatego, że kiedy wydawałam pieniądze, wiedziałam, że w ten sposób pomagam dzieciom potrzebującym.

				
9 grudnia 2008
Przedstawienie w Teatrze Baj pt.: "Dr Dolittle i jego zwierzęta".

We wtorek klasa III wybrała się do Teatru Baj na spektakl pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".

Reżyseria - Aneta Płuszka
Scenografia - Jacek Zagajewski
Muzyka - Robert Łuczak
Choreografia - Władysław Janicki
Teksty piosenek - Aneta Płuszka

				
27 listopada 2008
Oczami uczniów - Wycieczka do Jednostki Wojskowej nr 1230 w Wesołej.

Dnia 27.11.2008 wybraliśmy się do jednostki wojskowej. Pan ppłk. oprowadzał nas po jednostce, opowiadał nam o niektórych wielkich zadaniach jednostki. Podczas zwiedzania widzieliśmy wiele pucharów, odznak oraz mundurów.

				
14 października 2008
Wycieczka do kina z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

14.10.2008 roku klasa III wybrała się do kina na film trójwymiarowy pt. "Wyprawa na księżyc", w reżyserii Ben Stassen.

Jest rok 1969. Na pokładzie amerykańskiego statku kosmicznego Apollo 11 zmierzającego na Księżyc znalazła się przypadkiem grupa psotnych much, co powoduje mnóstwo zabawnych sytuacji. Na uwagę zasługują sprawnie zrealizowane efekty 3D i poprawna animacja.

A oto opinie uczniów:

Oczami uczniów - Wycieczka do kina z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

				
9 października 2008
Rycerze w PSP 114!

9.10.2008 r. w naszej szkole odbył się "Turniej Rycerski". Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego spotkania. Oto opinie uczniów klasy trzeciej:

Oczami uczniów - Rycerze w PSP 114!

				
3 października 2008
Spotkanie w ramach cyklu "W przyszłości chcę być..." z Marią Szabłowską.

3.10. 2008 gościem naszej szkoły była pani Maria Szabłowska - polska dziennikarka muzyczna. Z wykształcenia filolog orientalny, arabistka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego Studium Dziennikarskiego UW.

				
16 września 2008
Wycieczka do Łazienek Królewskich.

16. 09.2008 wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Łazienkowskiego połączoną z lekcją muzealną i zajęciami plastycznymi. Zwiedziliśmy główną atrakcję Łazienek czyli Pałac Na Wodzie otoczony malowniczym stawem. Zwiedzanie wnętrz rozpoczęliśmy od najstarszych pomieszczeń pochodzących z czasów Łaźni Lubomirskiego.

				
1 września 2008
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2008/2009.

Pierwszy dzień września zgromadził w murach naszej szkoły liczne grono uczniów i rodziców, którzy wraz z nauczycielami i Dyrekcją uroczyście powitali nadejście nowego roku szkolnego.

Po niezwykle ciekawym koncercie gitarowym Pana Janusza Raczyńskiego, którego występ nawiązywał do pełnej dynamiki muzyki hiszpańskiej, zabrał głos Pan Dyrektor, który złożył wszystkim zebranym życzenia powodzenia i sukcesów w nowym roku nauki.