22 czerwca 2018
Rozdanie Świadectw

22 czerwca w murach szkoły odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Wszyscy nauczyciele po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się ze swoimi uczniami i rodzicami. Po uroczystym rozdaniu świadectw, książek i dyplomów nastąpił wzruszający moment pożegnań i rozstań na czas wakacji.

Życzymy wszystkim uczniom radosnych, słonecznych i pełnym przygód wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

18 czerwca 2018
Teatr Rampa

Zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły artystyczne zakończenie roku szkolnego odbyło się w Teatrze Rampa. Mieliśmy przyjemność oglądać występy przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Dzieci z klasy IV przygotowały spektakl pt. ,, Jacek i Placek czyli o dwóch takich…’’ w reżyserii Anny Mateckiej i opieki muzycznej Małgorzaty Ścibisz. Uczniowie klas V – VII wystąpili w przedstawieniu pt.,, Pan Drops i jego trupa’’ pod okiem Tomasza Łysiaka. Poza występami teatralnymi były również muzyczne i taneczne.

7 czerwca 2018
Ogród botaniczny UW

W czerwcowy, pogodny dzień dzieci klas IV, V, VI i VII wybrały się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. W szklarniach uczniowie mogli podziwiać egzotyczne rośliny z różnych miejsc świata oraz wspólnie z przewodnikiem pospacerować po całym ogrodzie, gdzie rosną rośliny typowe dla naszej strefy klimatycznej.

4 czerwca 2018
Piknik z okazji Dnia Dziecka

Zgodnie z tradycją naszej szkoły  dla wszystkich uczniów został zorganizowany piknik z okazji Dnia Dziecka. Nasi wychowankowie mogli zażyć sportowej rywalizacji, zabawy na dmuchanym placu zabaw oraz posilić się grillowaną kiełbaską.

14-18 maja 2018
Zielona szkoła w Augustowie i Wilnie

W dniach 14.05 – 19.05 dzieci klas II – VII na Zieloną Szkołę wyjechały zwiedzać malowniczą Suwalszczyznę z Augustowem na czele. Trzeciego dnia odbyła się wycieczka do Wilna – stolicy Litwy, gdzie wszyscy mogli zobaczyć elementy polskiej tradycji i kultury.

5 kwietnia 2018
Muzeum Sportu i Turystyki

W czwartek 05.04.2018r. dzieci z klas IV-VII wybrały się do Muzeum Sportu i Turystyki. Słuchając przewodnika i oglądając ekspozycje poznały dzieje sportu od antycznej Grecji do współczesnych Igrzysk Olimpijskich. Muzeum to poświęcone jest historii polskiego sportu.

22 marca 2018
Teatr Roma

22 marca 2018r. uczniowie klas: IV – VII wybrali się do Teatru Roma na przedstawienie pt. ,,Mały Książę’’ w reżyserii Cezarego Domagały.

6 lutego 2018
Dzień Bezpiecznego Internetu

Cały luty w naszej szkole trwa akcja dotycząca bezpieczeństwa w sieci. 6 lutego odbyły się warsztaty z elementami prezentacji i rozmowy prowadzone przez Pana Daniela Jechnę. Hasłem przewodnim tego dnia było: ,,Tworzymy kulturę szacunku w sieci’’.

1 lutego 2018
Muzeum Narodowe

1 lutego odbyły się warsztaty w Muzeum Narodowym dla klas IV – VII. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, dzięki temu lekcja była dostosowana do wieku i bardziej ciekawa. Uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w zajęciach pt. ,, Świat mitów’’, przez co mogli bliżej poznać kulturę starożytnej Grecji i Rzymu.

21 grudnia 2017
Muzeum Pragi

21 grudnia uczniowie klas IV – VII wybrali się do Muzeum Pragi, na warsztaty pt. ,,Od osady do miasteczka’’.

20 grudnia 2017
Kiermasz Świąteczny PSP 114

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 20 grudnia o godzinie 13.00 odbył się charytatywny Kiermasz Świąteczny, podczas którego można było kupić prace wykonane przez uczniów oraz pyszne wypieki. Zebrane pieniądze trafiły do Domu Dziecka.

21 listopada 2017
Wycieczka do Wytwórni Filmowej

21 Listopada uczniowie klas: IV, V, VI i VII wybrali się do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych, gdzie przenieśli się w świat filmu. Uczniowie mogli zobaczyć jak ,,od kuchni’’ wygląda przygotowywanie aktora na plan filmowy.

Rano wyjechaliśmy do Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych.  Klasa IV i V poszły na charakteryzację, a VI i VII na kostiumy.

11-13 października 2017
Wycieczka do Wrocławia

W dniach od 11 do 13 października klasy IV, V, VI i VII wspólnie wyjechały na wycieczkę do Wrocławia – jednego z najpiękniejszych miast Polski.  Uczniowie mogli podziwiać Panoramę Racławicką, eksponaty sztuki w Muzeum Narodowym, Zoo wraz z Afrykarium, Ogród Japoński oraz spacerować  po pięknym Rynku.

19 września 2017
Wyjście do Sejmu

19 września uczniowie klas V, VI i VII wybrali się do Sejmu. W trakcie wycieczki dzieci zobaczyły co mieści się w każdym z budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Zwiedziły Salę Posiedzeń Sejmu, holl główny oraz Korytarz Marszałkowski.

4 września 2017
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w naszej szkole wystąpili goście muzyczni. Basowym głosem zaśpiewał Pan Dariusz Górski przy akompaniamencie Pani Violetty Łabanow – Jastrząb. Dzieci mogły wysłuchać trzech arii po czym razem z rodzicami rozeszli się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.