Klasa I

27 lutego 2018
Mistrzostwa Wiedzy

27 lutego odbyły się Klasowe Mistrzostwa Wiedzy w klasie pierwszej. Chętni uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu edukacji początkowej i języka angielskiego. Na zakończenie naszej przygody z Mistrzostwami Wiedzy czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Za rok będziemy próbować swoich sił w Szkolnych Mistrzostwach Wiedzy.

				
22 lutego 2018
Dzień Bezpiecznego Internetu

Filmy edukacyjne były wstępem do zajęć profilaktycznych w klasie pierwszej. Dotyczyły one bezpieczeństwa w sieci. Wprowadziły nas w wirtualny świat podejmując szeroką tematykę zagrożeń online. Dzięki zajęciom uczniowie poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie oraz jak reagować na wszelkie niebezpieczne sygnały. Reasumując nasze zajęcia klasa pierwsza przygotowała w grupach plakaty promujące bezpieczne, kulturalne i efektywne korzystanie z Internetu.

				
6 lutego 2018
Teatr Guliwer

Tym razem wybraliśmy się do teatru Guliwer na przedpremierowy pokaz spektaklu pt. „Przyjaciel Automateusza”. Przedstawienie oparte jest na kanwie groteskowo- baśniowych opowiadań „Bajki robotów” Stanisława Lema. Głównym bohaterem jest robot Automateusz i jego niezwykłe przygody podczas dalekiej podróży. Razem z Automateuszem przeżywamy interaktywną przygodę, która przenosi nas w niezwykły świat techniki i fizyki. Jest to ciekawa historia o tym, że warto mieć marzenia a niemożliwe może stać się możliwe.

				
12 stycznia 2018
Bal karnawałowy

Cały rok z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym nasza szkoła jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienia się w magiczną i bajeczną krainę. W tym dniu każdy bez wyjątku może spełnić swoje najskrytsze marzenia i stać się kim chce. BAL KARNAWAŁOWY to doskonała okazja, by stać się na przykład bohaterem swojej ulubionej bajki czy filmu i przeżyć niezapomnianą przygodę w wymarzonym przez siebie świecie.

				
20 grudnia 2017
Kiermasz Świąteczny PSP 114

Grudzień to miesiąc, w którym organizujemy w naszej szkole Kiermasz Świąteczny. Dochód z tej akcji charytatywnej zostaje przekazany zawsze na szczytny cel. Tym razem wesprzemy Dom Dziecka nr 15 w Warszawie. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami przy wsparciu rodziców, dołożyli wszelkich starań by  stoiska z różnymi bożonarodzeniowymi ozdobami i pysznymi wypiekami świątecznymi przyciągały uwagę. Magia Świąt zawitała w mury naszej szkoły. Pomimo jesiennej aury za oknem każdy mógł poczuć, że nadchodzą Święta.

				
6 grudnia 2017
Mikołajki

6.12.2017 r. w naszej szkole odbyły się mikołajki. Na ten wyjątkowy dzień czekaliśmy z niecierpliwością cały rok. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment. Święty Mikołaj i tym razem nikogo nie zawiódł. Już od samego rana w naszej szkole witał wszystkich wesoło i radośnie. Dla każdego znalazł upragniony prezent. Były zabawki, książki, klocki, kreatywne zestawy i inne miłe niespodzianki. Długo będziemy wspominać ten wyjątkowy dzień.

				
16 listopada 2017
Wycieczka do Muzeum Sportu

Podczas kolejnej wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Sportu i Turystyki. Wyjście to pozwoliło nam rozwinąć i pogłębić zainteresowania sportowe. Odbyliśmy ciekawą lekcję poświęconą historii sportu, różnym dyscyplinom sportowym oraz zagadnieniom olimpijskim. Dowiedzieliśmy się m.in. jak przebiegały igrzyska w Grecji. Pod koniec spotkania wzięliśmy udział w quizie, w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody.

				
31 października 2017
Ślubowanie Pierwszoklasistów

31 października 2017 r. w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 114 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Pani Dyrektor wielkim piórem uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) pilnie i chętnie się uczyć, wzorowo zachowywać, przestrzegać przyjętych na siebie obowiązków, uczyć się miłości Ojczyzny i głosić jej piękno, szanować tradycje i dorobek kulturowy wielu pokoleń Polaków.” Tym symbolicznym gestem nasi najmłodsi uczniowie weszli do grona szkolnej społeczności.

				
13 października 2017
Farma Iluzji

W piękny, jesienny poranek wybraliśmy się na wycieczkę w miejsce szczególne, wyjątkowe- do Trojanowa, parku edukacji i rozrywki. Farma Iluzji zaskoczyła nas swoimi niesamowitymi atrakcjami, jaki i wyzwaniami na przykład przejście Wiklinowego Labiryntu. To miejsce na pograniczu magii i rzeczywistości. Magiczny Domek, Lewitujący Kran, Meble Olbrzyma, Studnia Nieskończoności to tylko niektóre z wielu interesujących propozycji dzięki którym poczuliśmy się jak w zaczarowanym świecie.

				
2 października 2017
Wiem co robić, kiedy jestem sam

W ubiegłym tygodniu naszą klasę odwiedziła Pani ze Straży Miejskiej, która poprowadziła zajęcia w ramach programu „Wiem co robić, kiedy jestem sam.” Podczas lekcji pt. „Spotkanie z nieznajomym” poznaliśmy zasady bezpiecznego zachowania w kontaktach z osobami nieznajomymi. 

Zajęcia były ciekawe. Pani opowiadała nam interesujące historie.  Mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę i dowiedzieć się jak należy się zachować w szczególnie niebezpiecznych sytuacjach.

				
19 września 2017
W Muzeum Narodowym

Nasze ostatnie wyjście do muzeum okazało się bardzo ciekawą przygodą. Podczas lekcji muzealnej pt. „Ptaki, robaki i inne zwierzaki” musieliśmy uważnie obserwować dzieła słynnych malarzy w poszukiwaniu różnych znanych i fantastycznych stworów. Było to zadanie, które wzbudziło w nas wiele pozytywnych emocji. Pani przewodnik opowiedziała nam   ciekawe historie związane z powstaniem niektórych dzieł wybitnych artystów. Pod koniec zajęć każdy mógł wykonać ulubione zwierzątko z papieru.

				
4 września 2017
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy wspaniałym koncertem, który wzbudził wiele entuzjazmu wśród odbiorców. Arie operowe śpiewane przez pana Dariusza Górskiego przy akompaniamencie pani Violetty Łabanow-Jastrząb wywołały wiele pozytywnych emocji. Z dużą dawką energii i humoru rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po koncercie w klasach odbyły się zebrania wychowawców z uczniami i ich rodzicami.