Klasa I

21 grudnia 2018
Szkolna Wigilia

21 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Wigilię Bożego Narodzenia. Tego dnia każda z klas spotkała się przy wspólnym świątecznym stole. Zanim przystąpiliśmy do posiłku podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Później był czas na kosztowanie pyszności przygotowanych przez rodziców. Po posiłku odbyło się wspólne kolędowanie. Melodie śpiewanych kolęd wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój.

				
19 grudnia 2018
Kiermasz Świąteczny

19 grudnia, dzień w naszej szkole był zupełnie inny niż zawsze. Od samego rana trwały przygotowania do wyjątkowego wydarzenia. O godzinie 13 rozpoczęliśmy kiermasz świąteczny, podczas którego rodzice uczniów oraz inni goście mogli zakupić ozdoby bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie przez dzieci. Była to również okazja do spróbowania pysznych, świątecznych wypieków. Kiermasz miał charakter charytatywny, ponieważ dochód z zakupionych przedmiotów będzie przeznaczony dla dzieci z Domu Dziecka nr 4 w Warszawie.

				
14 listopada 2018
W świecie mojej pasji...

14 listopada 2018r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „W świecie mojej pasji..”. Wystąpiła dla nas Zosia Pietrusiewicz z klasy IV, która opowiedziała najważniejsze i najciekawsze informacje o Kabarecie Starszych Panów. Zosia przedstawiła nam sylwetki Twórców kabaretu: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz opowiedziała za co byli odpowiedzialni podczas tworzenia wystąpień kabaretowych. Nasza dzielna uczennica zmierzyła się z piosenką Kabaretu Starszych Panów pt.

				
14 listopada 2018
Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości uczczono w naszej szkole podczas uroczystego apelu w środę, 14 listopada 2018r. Uroczystość rozpoczęła się przemową Pana Dyrektora. Całość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, a następnie obejrzeliśmy film ukazujący zmiany jakie zaszły w naszym kraju przed i po uzyskaniu niepodległości. Główną częścią akademii był bogaty program artystyczny przygotowany przez klasę IV, pod kierunkiem pana Marka Sokołowskiego, oraz klasę V nad którą czuwała Pani Judyta Bednarczyk.

				
6 listopada 2018
Teatr Naukowy w Teatrze „Soho”

We wtorek, 6 listopada uczniowie klas 1-5 wybrali się do teatru „Soho” na przedstawienie pt. „Hadwao” w ramach cyklu Teatr Naukowy. Autorami projektu, a jednocześnie aktorami są: pan Bartosz Mazur (nauczyciel teatru w naszej szkole) oraz pan Mikołaj Tabako. Tematem spektaklu była woda i wszystko co z nią związane.

				
31 października 2018
Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. 31 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Pan Dyrektor rozpoczął uroczystość krótkim przemówieniem. Następnie kilka zdań skierowanych do pierwszoklasistów wygłosiła Pani Jolanta Sanigórska.

				
23 października 2018
Dzień Języków

W tym roku w naszej szkole Dzień Języków obchodziliśmy we wtorek, 23 października. Tego dnia, dzięki prezentacjom przygotowanym przez samych uczniów i ich rodziców mieliśmy okazję poznać języki, tradycje i zwyczaje panujące w różnych krajach. Całe wydarzenie rozpoczęła prezentacja o Nowej Zelandii, którą przedstawił tata Victora z naszej klasy, a  sam Victor był jego dzielnym pomocnikiem.

				
15 października 2018
Teatr Kamienica

15 października 2018r. wszyscy uczniowie klas 1-3 wyposażeni w dobre humory wybrali się do teatru Kamienica na spektakl pt „Czerwony Kapturek w wielkim mieście”. Podczas przedstawienia aktorzy w zabawny sposób przekazywali dzieciom treści edukacyjne, których znajomość jest bardzo ważna w dzisiejszym świecie. Spektakl dostarczył dzieciom wiedzy, która pozwoli im odróżnić prawdziwego przyjaciela od fałszywego.

				
12 października 2018
Wycieczka

12.10.18r. Klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Chata za wsią”, położonego nieopodal Puszczy Białej. Po dotarciu na miejsce Pan gospodarz bardzo serdecznie powitał wszystkich uczniów i zaprosił do obejrzenia terenu. Na początku zwiedzania zostały ustalone zasady zachowania na terenie obiektu, by wszyscy uczestnicy mogli czuć się bezpiecznie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć maszyny rolnicze, zarówno te, które używane są dziś, jak i te zabytkowe.

				
28 września 2018
Warsztaty pszczelarskie

28 września naszą szkołę odwiedziła pani Magdalena Kozerska z Miodowej Manufaktury. Pani pszczelarka opowiedziała na czym polega jej zawód, wyjaśniła co to jest pszczela rodzina oraz uświadomiła dzieciom jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata. Podczas warsztatów poznaliśmy tajemnicze nazwy sprzętów pszczelarskich oraz dowiedzieliśmy się jak nazywają się poszczególne pszczoły i jaką funkcję pełnią w ulu. Uczniowie mieli również możliwość obserwowania pszczół podczas pracy.

				
3 września 2018
Rozpoczęcie Roku Szkolnego!

Dnia 3 września 2018 r. odbyło się uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego. O godzinie 10 cała nasza społeczność szkolna wraz z dzielnymi pierwszoklasistami zebrała się, by wspólnie świętować to wydarzenie. Uczniowie, którzy zaczynają naukę w naszej szkole mieli okazję do zapoznania się ze szkolną tradycją, którą są koncerty inauguracyjne. Jak co roku wystąpili dla nas znakomici muzycy. Tym razem na naszej scenie gościliśmy Przemysława Skałubę (klarnet) oraz Rafała Grząkę (akordeon). Koncert ten pozwolił nam twórczo wkroczyć w nowy etap nauki.