"Królowa Śniegu" w teatrze Syrena.

6 stycznia 2009

06.01.2009r. wybraliśmy się do Teatru "Syrena" na spektakl pt. "Królowa Śniegu". Jest to jedna z najbardziej znanych i lubianych bajek J.Ch. Andersena zilustrowana przepiękną muzyką Piotra Hertla, piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz wspaniałą scenografią i kostiumami aktorów.
To niezapomniana i zarazem niezwykle porażająca podróż w głąb mroźnego królestwa zła. Historia dwójki przyjaciół, Kaja i Gerdy, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni. Do serca Kaja dostaje się odłamek szkła, w wyniku czego chłopiec zaczyna być obojętny na ludzkie uczucia. "Znieczulony" w ten sposób młodzieniec daje się uprowadzić Królowej Śniegu do jej zimnego pałacu. Zrozpaczona Gerda wyrusza na jego poszukiwania, nie wierząc w śmierć swojego przyjaciela.

Inscenizacja ta wprowadza małego widza w zaczarowany świat bajki, pełen tajemnic i magii. Przedstawienie to przekonująco opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.

Oto opinie uczniów:

Oczami uczniów - "Królowa Śniegu" w teatrze Syrena.
W teatrze było bardzo fajnie, najbardziej podobały mi się kostiumy, w których występowali aktorzy oraz muzyka i piosenki.

Maja Regulska

Przedstawienie bardzo mi się podobało, najfajniejsza była gra Diabła i Królowej Śniegu. Chętnie wybrałbym się jeszcze raz na taki spektakl.

Konstanty Więckiewicz