Muzeum Sztuki Nowoczesnej

5 kwietnia 2016

W naszej edukacyjnej  placówce często zaglądamy do muzeów. Tym razem postawiliśmy na nowoczesność. Pragnęliśmy pokazać dzieciom, że sztuka nowoczesna jest dla każdego.  Dzięki zaangażowaniu Pani przewodnik, dzieci nieustannie zadawały mnóstwo pytań. Ta z kolei niezwykle trafnie rozbudzała ciekawość, a następnie nakierunkowywała młodych obserwatorów na rozszyfrowywanie przesłań autorów. Ciekawe rzeźby (choćby z czekolady) nie mogły pozostać niedostrzeżone.  Lekcja muzealna podzielona była na dwie części: I „Robiąc użytek’’ , II warsztaty:  „Sztuka i natura”.  Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem. Żal było opuszczać muzeum. Na pewno będziemy zaglądali do niego częściej.

Fajnie się bawiłam. Na warsztatach zrobiłam ciekawą pracę. Zabrałam ją dla mamy.

Zosia  Pietrusiewicz

Byłam tak przejęta tym zwiedzaniem, potem rysowaniem, że nie skończyłam całej pracy. Zabrałam ją do domu.

Asia Jeziorska