Oczami uczniów - Pokaz rycerski

9 października 2008

Dnia 9.10.2008r. odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście. Średniowieczni rycerze w pełnym rynsztunku zaprosili wszystkich na nietypową, niezwykle ciekawą lekcję historii. Nie tylko słuchaliśmy o dawnym kodeksie rycerskim, zwyczajach, uzbrojeniu i sztukach walki, ale sami również staliśmy się uczestnikami tego pokazu.

Mikołaj z VI klasy założył strój giermka, który zdobywając wiedzę doszedł do godności prawdziwego rycerza. Jego koleżanka - Agata - miała na sobie białą, lnianą suknię średniowiecznej damy. Staś i Krzyś z klasy IV stali się strażnikami miasta. Najtrudniejsze zadanie przypadło Kubie z V klasy i Czarkowi z IV klasy. Chłopcy odbyli surową musztrę w prawdziwej, ciężkiej zbroi.

To była bardzo ciekawa, pouczająca lekcja. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Średniowieczni rycerze nie tylko pozostawili po sobie niezapomniane wspomnienie, ale również wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystamy na lekcjach historii.

uczniowie klas IV-VI