Oczami uczniów - Zielona Szkoła w Krakowie.

11 maja 2009

Dnia 11 maja 2009r. wyruszyliśmy na Zieloną Szkołę do Krakowa.
Po drodze zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce. Szczególnie niezwykłe wydały się nam przestronne komory, ukryte głęboko pod ziemią i rzeźby solne. Miejsce to emanowało tajemnicą legend i opowieści historycznych związanych z funkcjonowaniem kopalni.

Kolejnym punktem planu było zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym "Sokolica" w Rabce Zdrój. Zjedliśmy kolację i zmęczeni podróżą udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.
Następnego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie Krakowa. Zobaczyliśmy wspaniały Wawel i legendarnego smoka, który nie mógł ukryć się przed naszymi ciekawskimi obiektywami aparatów fotograficznych. Obejrzeliśmy też Sukiennice i Kościół Mariacki. Obowiązkowo wysłuchaliśmy hejnału i długo spacerowaliśmy po pięknym, krakowskim rynku.

Dzień później pojechaliśmy do trzynastowiecznego skansenu. Zobaczyliśmy jak uprawiano ziemię, pozyskiwano sól. Podziwialiśmy gliniane naczynia i figurki oraz poznaliśmy sekrety średniowiecznego zielarstwa.
Po obiedzie pojechaliśmy do Muzeum Kolejnictwa. Mogliśmy swobodnie wchodzić do ogromnych, nieczynnych już składów.

W czwartek pojechaliśmy do Wadowic. Zobaczyliśmy rodzinny dom Jana Pawła II z bogatą kolekcją Jego prywatnych zdjęć i pamiątek. Podczas spaceru po malutkim, ślicznym rynku spróbowaliśmy słynnych kremówek.
W piątek wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zdążyliśmy jeszcze raz odwiedzić Kraków i wejść na Kopiec Kościuszki oraz obejrzeć wystawę figur woskowych przedstawiającą znane postacie historyczne.

Uważamy, że na tej wycieczce dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i miło spędziliśmy czas. Kraków jest szczególnym miejscem - miastem naznaczonym wielowiekową historią i kulturą. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam powrócimy.

uczniowie klas IV, V i VI