Pierwsza wycieczka

2 października 2015

Wesołe, podekscytowane i spragnione wrażeń dzieci z klasy I udały się na wycieczkę szkolną do Sandomierza.

Na miejscu pani przewodniczka zauroczyła nas swoimi opowieściami o Sandomierzu. Poza kontaktem z historią  podkreślała walory przyrodnicze miasta. Jest ono położone nad Wisłą na siedmiu wzgórzach, pomiędzy którymi na dłuższe i krótsze spacery zapraszają malownicze lessowe wąwozy. Z niezwykłą  lekkością  słowa, przekazywała ciekawostki przyrodnicze i historyczne. Dzieci były pod wielkim wrażeniem zwiedzając najciekawsze miejsca w Sandomierzu: Bramę Opatowską, panoramę miasta z góry, okazały ryneczek, podziemną zbrojownię czy też najcenniejszy zabytek : Bazylikę Katedralną  pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.  Uczniowie w skupieniu przyglądali się „perełkom sztuki”.

Wycieczka na długo zapisze się w sercach uczniów i nauczycieli.