Przedstawienie w Teatrze Baj pt.: "Dr Dolittle i jego zwierzęta".

9 grudnia 2008

We wtorek klasa III wybrała się do Teatru Baj na spektakl pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".

Reżyseria - Aneta Płuszka
Scenografia - Jacek Zagajewski
Muzyka - Robert Łuczak
Choreografia - Władysław Janicki
Teksty piosenek - Aneta Płuszka

Przygody dzielnego doktora Dolittle, na motywach powieści Hugha Lofting'a , zostały przedstawione w niezwykle interesujący sposób. Potrafiły poruszyć nie tylko najmłodszych widzów, ale również zyskały aprobatę wśród dorosłej publiczności. Świetnie przygotowana scenografia, rekwizyty oraz oprawa plastyczna na wysokim poziomie, zaskakujące momenty i zwroty akcji - to wszystko spowodowało, że podziwialiśmy przedstawienie jak zaczarowani.

Myślę, że świat doktora Dolittle i jego zwierząt na długo pozostanie w naszej pamięci. Oto opinie uczniów na temat obejrzanej sztuki:

Oczami uczniów - Przedstawienie w Teatrze Baj pt.: "Dr Dolittle i jego zwierzęta".
Czytałam "Doktora Dolittle i jego zwierzęta" i doszłam do wniosku, że książka jest zupełnie inna niż spektakl. Niemniej jednak, przedstawienie to zrobiło na mnie duże wrażenie i zachęcam do obejrzenia, bo naprawdę warto.

Moim zdaniem, teatr jest niezwykły, to magiczne miejsce. Trzeba też wziąć pod uwagę, ile pracy i wysiłku aktorzy włożyli w przygotowanie, tak wspaniałego widowiska.

Magdalena Szwet

Podczas przedstawienia zauważyłem dużo efektów specjalnych oraz rekwizytów - to niewątpliwie wpłynęło na moją ocenę. Początek spektaklu bardzo mnie zaskoczył; na scenie było ciemno i nagle zapaliły się zielone światełka i to trochę mnie przestraszyło. Bardzo podobały mi się kolorowe i śmieszne kostiumy.

Zabawne również były niektóre dialogi - jak była jakaś nieprzyjemna wiadomość to jeden pan mówił "jestem jeszcze taki malutki i się boję". Teksty piosenek bardzo dobrze oddawały nastrój chwili. Ogólnie spektakl niezwykle mi się podobał.

Mam nadzieję, że wkrótce będzie druga część przygód doktora, a z pewnością się wybiorę.

Bruno Parzych

Sztuka opowiada o przygodach doktora, który początkowo leczył ludzi, ale pod wpływem papugi Polinenezji zajął się leczeniem zwierząt. Pewnego razu, doktor dostał wiadomość od jaskółki, że w Afryce bardzo chorują małpy. Doktor zdecydował się pomóc i wyruszył w tak daleką i niebezpieczną drogę.

Wypożyczył statek i załadował na niego dużo potrzebnych rzeczy; lekarstwa, szczepionki, oraz kilka zwierząt. Zanim dotarł do celu swojej podróży miał wiele przygód, które z przyjemnością oglądałem na deskach teatru.

Moim zdaniem był to najciekawszy spektakl, który ostatnio oglądałem.

Adam Grzybowski

Spektakl odbywał się w Teatrze Baj. Zobaczyliśmy tam jedną z wielu przygód doktora Dolittle. Pokazano wielką ekspedycję ratunkową, w której doktor uratował wiele chorych małp.

Lecz zanim dotarł na miejsce, napotykał liczne przeszkody. Najbardziej podobał mi się wątek, w którym papuga Polinezja uwolniła doktora i zwierzęta z więzienia.

Uważam, że był to ciekawy i bardzo pouczający spektakl, z którego płynie morał, że osobom w potrzebie zawsze trzeba pomagać.

Ewelina Rybus