Rycerze w PSP 114!

9 października 2008

9.10.2008 r. w naszej szkole odbył się "Turniej Rycerski". Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego spotkania. Oto opinie uczniów klasy trzeciej:

Oczami uczniów - Rycerze w PSP 114!
W październiku gościliśmy w naszej szkole dwóch panów, którzy pokazywali nam broń średniowieczną. Były to miecze, szable i kije. Nasi goście zaprezentowali nam walkę rycerzy. Bardzo podobało mi się kiedy panowie wezwali ochotników z 4 klasy, którzy zgodzili się włożyć na siebie zbroję. Dowiedziałam się jak wyglądały stroje krzyżackie, giermków oraz żon rycerzy.

Myślę, że był to ciekawy pokaz i jestem pewna, że moja wiedza na temat średniowiecza jest o wiele większa.

Ewelina Rybus

Podczas turnieju rycerskiego poznałem różne rodzaje broni. Panowie mówili o obyczajach rycerskich oraz damach dworu. Dowiedzieliśmy się, kto to był paź i giermek. Najbardziej podobało mi się, gdy panowie pokazywali nam sposób walki. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie ślubu z czasów średniowiecznych.

Uważam, że to spotkanie było bardzo interesujące.

Jan Bombuy

9 października gościliśmy dwóch panów, którzy opowiadali nam o wyposażeniu rycerza, objaśniali nam budowę miecza. Najbardziej podobał mi się pokaz walki rycerzy. Podczas tego spotkania dowiedziałem się wiele interesujących szczegółów z życia rycerzy.

Uważam, że ta wizyta była bardzo fajna.

Marek Piętka

Podczas tego pokazu dowiedziałam się, że dla rycerza najważniejszy jest honor. Poznałam różne rodzaje broni oraz zobaczyłam jak wyglądała kiedyś walka. Najbardziej podobał mi się miecz półtoraręczny i zbroja. Myślę , że wszystkim podobał się turniej.

Mieliśmy dużo szczęścia, że zobaczyliśmy rycerzy i mogliśmy uczestniczyć w tym turnieju. Takich rzeczy nie widzi się na co dzień.

Zosia Precht

Dowiedziałam się, że są miecze jednoręczne i półtoraręczne. Panowie "rycerze" pokazywali nam również broń, która jest bronią łańcuchową. Opowiadali nam o tym jak paź stawał się rycerzem w dawnych czasach. Najbardziej zajmującym zdarzeniem dla mnie był pokaz walki rycerzy.

To spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Dowiedziałam się wiele na temat życia w tamtych czasach.

Marysia Sarnacka

9 października w naszej szkole było dwóch panów, którzy brali udział w turniejach rycerskich. Jeden z nich miał na sobie strój krzyżacki natomiast drugi był przebrany za rycerza polskiego. Panowie przynieśli ze sobą różne narzędzia do walki: miecze, tarcze, topory itp.

Dowiedziałem się sporo na temat życia rycerzy. Jednak moim zdaniem, pokaz walki był najciekawszy.

Bruno Parzych

Turniej Rycerski na długo zapadnie w mojej pamięci. Nie tylko dlatego, że poznałem różne rodzaje broni, ale przede wszystkim, że zaciekawił mnie pokaz walki. Fajnie było obejrzeć i móc dotknąć wyposażenia rycerskiego. Pod koniec mogliśmy zadawać różne pytania.

Pokazy średniowiecznych walk i broni podobały się nie tylko chłopcom, ale i dziewczynkom. Chciałbym częściej oglądać takie widowiska.

Adam Grzybowski