Ślubowanie Pierwszoklasistów

31 października 2017

31 października 2017 r. w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 114 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Pani Dyrektor wielkim piórem uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) pilnie i chętnie się uczyć, wzorowo zachowywać, przestrzegać przyjętych na siebie obowiązków, uczyć się miłości Ojczyzny i głosić jej piękno, szanować tradycje i dorobek kulturowy wielu pokoleń Polaków.” Tym symbolicznym gestem nasi najmłodsi uczniowie weszli do grona szkolnej społeczności. Po części oficjalnej dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny pod kierunkiem Pani Ani Mateckiej. O oprawę muzyczną zadbała Pani Małgorzata Ścibisz. Z okazji ślubowania uczniowie ze starszych klas przygotowali muzyczną niespodziankę swoim młodszym kolegom. Naszym pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów i wielu wyróżnień w ich dalszej szkolnej karierze.

Dla mnie ten dzień był wyjątkowy. Ślubowanie naszej klasy było bardzo uroczyste. Rodzice i zaproszeni goście docenili nasze przedstawienie pt. „ Pinokio”. Otrzymaliśmy głośne brawa.

Matteo Prezioso

Z niecierpliwością czekałam na ten dzień, w którym będę pasowana na uczennicę pierwszej klasy. Przedstawienie , które przygotowaliśmy z okazji ślubowania było bardzo ciekawe. Ja wystąpiłam w roli wróżki. Była to dla mnie niezwykle interesująca rola.

Pola Pawłowska