Ślubowanie Pierwszoklasistów

31 października 2018

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. 31 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Pan Dyrektor rozpoczął uroczystość krótkim przemówieniem. Następnie kilka zdań skierowanych do pierwszoklasistów wygłosiła Pani Jolanta Sanigórska. Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia przez symboliczne dotknięcie lewego ramienia dużym piórem, a uczniowie w obecności rodziców, dyrekcji i nauczycieli przyrzekali: „(…) pilnie i chętnie się uczyć, wzorowo zachowywać, przestrzegać przyjętych na siebie obowiązków, uczyć się miłości Ojczyzny i głosić jej piękno, szanować tradycje i dorobek kulturowy wielu pokoleń Polaków.” Każdy świeżo pasowany pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom, tarczę oraz słodki upominek.

Podczas części artystycznej dzieci zaprezentowały bogaty program pod kierunkiem Pani Ani Mateckiej. Przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ scenariusz został napisany przez ucznia naszej szkoły- Tymina Rogalskiego. O oprawę muzyczną zadbała Pani Małgorzata Ścibisz. Gdy nasi najmłodsi aktorzy zeszli ze sceny czekała na nich niespodzianka. Uczniowie starszych klas przygotowali występ muzyczno-taneczny specjalnie na tę ważną uroczystość. Po części artystycznej wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek.

Pierwszoklasistom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, dużo uśmiechu i radości.

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczytość. Trochę się denerwowałem tym dniem, bo bałem się, że zapomnę tekst podczas przedstawienia, ale wszystko poszło bardzo dobrze. Bardzo podobał mi się dyplom, który dostałem.

Timur Jakuszew

Długo czekałam na ten dzień. Nie mogłam doczekać się kiedy wreszcie pokażemy wszystkim nasz występ. Bardzo podobała mi się niespodzianka, którą przygotowała dla nas klasa VII.

Antonina Domagała