Spotkanie w ramach cyklu "W przyszłości chcę być..." z Marią Szabłowską.

3 października 2008

3.10. 2008 gościem naszej szkoły była pani Maria Szabłowska - polska dziennikarka muzyczna. Z wykształcenia filolog orientalny, arabistka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego Studium Dziennikarskiego UW.

Karierę w mediach zaczynała, od pracy w Programie I PR. W połowie lat 80. była autorką i prezenterką nadawanego na żywo bloku "Muzyka nocą" , potem "Magazynu Muzycznego Rytm", "Muzycznej Jedynki". W połowie lat 90. rozpoczęła współpracę z Krzysztofem Szewczykiem. Najpierw redagowali razem i prowadzili program "Dozwolone od lat 40", z którego narodziła się "Wideoteka Dorosłego Człowieka". Jego gośćmi są dawne gwiazdy estrady, które wspominają występy, sukcesy i anegdoty sprzed lat.

Wraz z K. Szewczykiem jest laureatką nagrody ZAIKS-u za popularyzację polskiej muzyki rozrywkowej. Pani Maria jest również autorką dwóch książek: "Elvis- Amerykański sen" i "Cały ten big beat".

A oto opinie dzieci na temat wizyty gościa :

Oczami uczniów - Spotkanie w ramach cyklu "W przyszłości chcę być..." z Marią Szabłowską.
Pani Maria Szabłowska opowiadała nam o swojej karierze dziennikarki muzycznej. Prowadzi również program na żywo pod tytułem "Wideoteka Dorosłego Człowieka".

Dowiedziałam się , że podczas programu pani Maria oraz osoba współprowadząca mają przypięte dwa mikrofony . W uchu natomiast mają słuchawkę przez którą pani redaktor ma kontakt z prowadzącymi, czasami podpowiada pytania stosowne w danej chwili. Myślę , że jest to ciekawa praca.

Ewelina Rybus

Ta pani to bardzo miła osoba. Opowiadała nam o swojej pracy, o radiu, telewizji i o swoim życiu. Pani Szabłowska opowiadała nam także o swoich ulubionych piosenkach. Dowiedzieliśmy się , że nasz gość lubi gotować, jeździć na nartach i podróżować.

Ta wizyta bardzo mi się podobała. Myślę , że to dobry pomysł.

Bruno Parzych

Pani Maria Szabłowska opowiadała nam o pracy w telewizji. Powiedziała, że podczas programu w którym występuje ma przypięte dwa mikrofony i ma słuchawkę w uchu by do tej słuchawki mogła mówić pani reżyser. Opowiedziała nam o zespole "ABBA" i o tym jak jej się współpracuje z Krzysztofem Szewczykiem.

Z tego spotkania dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy na temat różnych gwiazd. Bardzo mi się podobało to spotkanie.

Zosia Precht

Uważam, że spotkanie z panią Marią Szabłowską było bardzo interesujące. Dowiedziałem się wiele szczegółów z życia tej pani, jakie ma hobby, czym się interesuje, jakiej muzyki lubi słuchać.

Potem dzieci zadawały pytania. Ja zadałem 1 pytanie; "Jak długo pani prowadzi swój program?" Spotkanie bardzo mi się podobało.

Adam Grzybowski

Program, który prowadzi pani Maria Szabłowska to "Wideoteka Dorosłego Człowieka". Uważam , że jest bardzo fajny. To spotkanie podobało mi się, dowiedziałem się jak powstaje program, który chętnie oglądam.

Mikołaj Lipiński

Dowiedzieliśmy się, że pani Maria Szabłowska jest dziennikarką muzyczną. Pani Maria powiedziała, że bardzo lubi swoją pracę, że szczególnie lubi muzykę z lat 60.

Nasz gość opowiadał bardzo ciekawie. Podobało mi się to spotkanie. Cieszę się, że możemy poznawać na żywo osoby ze świata radia czy telewizji.

Marysia Sarnacka