Szkolne Mistrzostwa Wiedzy 2019

25-27 lutego 2019

W dniach 25-27 lutego, zgodnie z tradycją szkoły odbyły się Szkolne Mistrzostwa Wiedzy. Uczniowie losowali pytania pytania z różnych przedmiotów. Każdy sam musiał zaplanować taktykę swojej gry i zdecydować o poziomie trudności pytania, na które odpowie. Dla nas wszystkich był to dzień pełen wrażeń, emocji i ...niespodzianek.

W klasach I-III:

Tytuł Mistrza, czyli 1 miejsce zdobył Victor Salt z klasy I

II miejsce – Franciszek Blacha z klasy III

III miejsce – Antonina Domagała z klasy 1

W klasach IV-VI Mistrzem Wiedzy została Marianna Kaniewska.

Gratulujemy Mistrzom oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w turnieju. Każdy z Was wykazał się dużą wiedzą i odwagą!

Bardzo stresowałam się tym dniem. Był to nasz pierwszy turniej w szkole i nie wiedziałam czego się spodziewać. Bałam się, że pytania będą trudne i na żadne nie odpowiem. Okazało się, że stres był niepotrzebny, bo bardzo dobrze mi poszło. Pytania były różne. Niektóre były łatwe, a były też takie, które sprawiły mi trudność.

Antonina Domagała

Szkolne Mistrzostwa Wiedzy były bardzo ciekawe. Mogłem wcielić się w rolę widza, gdy inni odpowiadali na pytania. Z drugiej strony sam mogłem sprawdzić się przed publicznością. Starałem się losować pytania za 3 punkty, żeby zdobyć ich jak najwięcej. Trochę się stresowałem, ale to zmobilizowało mnie do pracy i udało mi się zostać w tym roku Mistrzem i bardzo się z tego cieszę.

Victor Salt