Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2006/07

1 września 2006

Tegoroczne, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego otworzył koncert Pana Marcina Maseckiego (ur.1982r.) - ciekawie zapowiadającego się pianisty jazzowego młodego pokolenia - zdobywcy m.in. I-szego miejsca w Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych '05 w Moskwie; I-szego miejsca w konkursie Jazz Hoeilaart '98 w Brukseli oraz nagrody indywidualnej dla najlepszego solisty festiwalu oraz wielu innych, czołowych nagród i wyróżnień.
Jego muzyczny popis - pełen błyskotliwych aranżacji - wzbogaciła sceniczna swoboda, pełna naturalności i ekspresji. Pianista ilustrował emocje swojej gry poruszając rytmicznie nogami, tupiąc, unosząc się za klawiaturą w tajemniczym natchnieniu. Wyświadczył tym samym niezwykłą przyjemność młodej publiczności, która z zachwytem uczestniczyła w tym intrygującym, niecodziennym, jazzowym koncercie.
Po części artystycznej nastąpiło przemówienie Pani Dyrektor, nawiązujące do wieloletniej, artystycznej tradycji szkoły, która stała się liderem w rankingu poziomu kształcenia w szkołach podstawowych na terenie Warszawy. Ten sukces Dyrekcja Szkoły upatruje w niezwykłym potencjale uczniów, których zdolności, zainteresowania przedmiotowe i wrażliwość są rozwijane ze szczególnym uwzględnieniem indywidualności każdego dziecka.
Na zakończenie Pani Dyrektor skierowała do uczniów, rodziców i nauczycieli serdeczne życzenia wyrażające nadzieję na udany, pełen sukcesów i satysfakcji Nowy Rok Szkolny 2006/2007.