Uroczyste zakończenie roku szkolnego PSP 114

18 czerwca 2009

Dnia 18 czerwca 2009r. cała szkoła świętowała uroczyste zakończenie roku i wesolutkie nadejście upragnionego lata. Miejscem ostatniego, przedwakacyjnego spotkania była gościnna sala Teatru Rampa. Pan Dyrektor przywitał zgromadzonych na widowni uczniów, rodziców i nauczycieli. W serdecznym przemówieniu podsumował całoroczną, owocną pracę, która przyniosła wiele satysfakcji zarówno dzieciom, ich nauczycielom jak i całej szkole.

Przed wyczekiwanym rozdaniem świadectw, na profesjonalnych deskach teatru, uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali swoje aktorskie i muzyczne umiejętności. Niezwykłe wrażenie zrobiło na wszystkich widzach przedstawienie S. Mróżka pt. "Męczeństwo Piotra O'hej" w reżyserii Pana Tomasza Łysiaka, w którym udział wzięli członkowie zajęć teatralnych z klas IV-VI. Młodsze dzieci z klas 0-III, pod kierunkiem Pana Pawła Rusinowskiego, przedstawiły krótkie scenki i skecze, a uczniowie klas IV i V program wokalno-muzyczny, nad którym czuwała Pani Małgorzata Ścibisz. Koniec roku był też idealną okazją do zaprezentowania Laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego oraz umiejętności tanecznych Kasi z VI klasy, która w ostatnich dniach zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca Nowoczesnego.

Całość artystyczną zwieńczyła prawdziwa owacja wyrażająca uznanie nad talentem i kunsztem młodych artystów.

W drugiej części uroczystości nastąpiło rozdanie świadectw oraz zasłużonych wyróżnień i nagród. W tym roku szkolnym w gronie uczniów znalazło się wielu laureatów konkursów przedmiotowych (ogólnopolskich i międzynarodowych).

Zamknięciem uroczystości było pożegnalne wystąpienie klasy szóstej, która podziękowała za wspólne lata spędzone w naszej szkole. Jesteśmy pewni, że nasi wspaniali absolwenci wyruszają w dalszą drogę pełni niezapomnianych, wspólnie przeżytych chwil.