Wieczerza Wigilijna

22 grudnia 2009

22 grudnia wspólnie z klasą I celebrowaliśmy nadejście Świąt Bożego Narodzenia. O godzinie 11:30 rozpoczęliśmy przygotowania do Wigilijnej Wieczerzy. Uczniowie z zapałem dekorowali stoły i pomagali w rozkładaniu potraw. Nie zabrakło tradycyjnych świątecznych przysmaków takich jak makowiec czy własnoręcznie robione i zdobione pierniczki. Stoły uginały się od słodkości i owoców. Gdy przygotowania dobiegły końca uroczyście podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.
Był to najwspanialszy moment Wieczerzy, gdyż wszyscy uczniowie składali sobie najserdeczniejsze życzenia, podchodząc zarówno do najlepszych kolegów, jak również osób z którymi nie zawsze potrafili zgodnie się bawić. Tego dnia nikt nie był smutny czy samotny. Na wszystkich twarzyczkach gościła radość. Potem dzieci próbowały przysmaków, które znajdowały się na stołach. Pod koniec Wieczerzy uczennice klasy I dały pokaz gry na fortepianie, grając najpiękniej jak potrafiły kolędy polskie i zagraniczne.
O godzinie 13, w sali teatralnej zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz Pani i Pan Dyrektor. Pan Dyrektor złożył dzieciom najserdeczniejsze życzenia, a następnie wszyscy zgromadzeni w sali rozpoczęli kolędowanie. Śpiew dzieci poruszył nasze serca i obudził w nich radosnego Ducha Świąt Bożego Narodzenia.