Wiosenne Premiery Teatralne 2019

4 kwietnia 2019

4 kwietnia na deskach sceny Promu Kultury odbyły się Wiosenne Premiery Teatralne. Nasi uczniowie, którzy od dłuższego czasu przygotowywali przedstawienia, wreszcie mogli zaprezentować owoce swojej pracy.  Każda klasa wykonała własny program artystyczny. Mieliśmy okazję obejrzeć klasę 1, która zaprezentowała własną interpretację wierszy: „Stefek Burczymucha” M. Konopnickiej oraz „Grzebień i Szczotka” J. Tuwima. Klasa II swoim przedstawieniem przeniosła nas w magiczny świat „Kopciuszka”, które powstało w oparciu o bajkę Ch. Perrlauta. „Pożarcie Królewny Bluetki” wg M. Wojtyszko należało do klasy III. Starsze klasy zaprezentowały się w następującym repertuarze: Przedstawienie „Wielka podróż malinowego królika” w wykonaniu klasy IV oraz „A niech to gęś kopnie”, które zaprezentowała nam klasa V. Wszystkim klasom udało się zainteresować publiczność swoim występem. Przedstawienia były ciekawe, postaci barwne, a muzyka i scenografia świetnie dopełniała całości.

Premiery Teatralne to bardzo ciekawe wydarzenie. Bardzo fajnie jest stanąć na scenie i poczuć się jak prawdziwy. Trochę to stresujące, ale gdy trema zniknie można się dobrze bawić i pokazać to, czego się nauczyło. Po naszym występie zasiadłem na widowni w roli widza i najbardziej swoim występem zainteresowała mnie klasa 5. Mieli ciekawe przedstawienie i bardzo dobrze je zagrali.

Timur Jakuszew

Występ ten był dla mnie bardzo dużym przeżyciem. Przed wejściem na scenę bardzo się denerwowałam, że będzie oglądać mnie tak dużo osób i że zapomnę tekst. Na szczęście gdy weszłam na scenę cały strach minął i udało mi się dać z siebie wszystko. Jestem z siebie bardzo zadowolona, a moi rodzice byli ze mnie dumni.

Paula Woźny-Ortega