Wycieczka

12 października 2018

12.10.18r. Klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Chata za wsią”, położonego nieopodal Puszczy Białej. Po dotarciu na miejsce Pan gospodarz bardzo serdecznie powitał wszystkich uczniów i zaprosił do obejrzenia terenu. Na początku zwiedzania zostały ustalone zasady zachowania na terenie obiektu, by wszyscy uczestnicy mogli czuć się bezpiecznie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć maszyny rolnicze, zarówno te, które używane są dziś, jak i te zabytkowe. Pan gospodarz oprowadził nas również po zwierzyńcu, w którym mogliśmy obejrzeć gęsi, gołębie, króliki, kozy, kucyki i pozwolił dzieciom nakarmić zwierzęta. W przerwach od zwiedzania dzieci miały możliwość uczestnictwa w zabawach dydaktyczno-ruchowych tj. przeciąganie liny, zawody zręcznościowe, zabawy w kole i z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza. Dodatkową i najbardziej wyczekiwaną przez dzieci atrakcją była przejażdżka na kucyku. Wszyscy nasi uczniowie wykazali się odwagą i zdecydowali się na jazdę. Po przejażdżce Pani gospodyni zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnego lepienia pierogów, a następnie zjedliśmy pyszny obiad. Deserem były pierogi z serem własnoręcznie ulepione przez dzieci, dzięki czemu szybko zniknęły z talerzy. Po posiłku nastąpił zasłużony odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. W czasie odpoczynku dzieci miały do dyspozycji plac zabaw z różnego rodzaju atrakcjami. Na koniec Pan gospodarz zaprosił wszystkich na pokaz oczyszczania ziarna, czyli oddzielania nasion od plew za pomocą wialni. Pożegnaliśmy się przy wspólnym pieczeniu kiełbasek.

Dzięki wycieczce dzieci mogły zobaczyć jak wygląda życie na wsi oraz porównać je z życiem w mieście. Miały także możliwość obcowania z naturą i odpoczywania w sielskiej atmosferze. Atrakcje podczas wycieczki zaplanowano tak, by każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i by mogło wrócić do domu z uśmiechem na twarzy.

Wycieczka była super. Najciekawszym zajęciem było karmienie indyków.

Karol Wróblewski

Wycieczka była bardzo udana. Najciekawszą atrakcją podczas wizyty w gospodarstwie była jazda konno i...oczywiście lepienie pierogów.

Antonina Domagała