Wycieczka do Jednostki Wojskowej nr 1230 w Wesołej.

27 listopada 2008

dotarliśmy na miejsce przywitał nas ppłk. Arkadiusz Siwak. Pan Arkadiusz oprowadził nas po sali, gdzie wspólnie mogliśmy oglądać wszelkie pamiątki przywiezione przez żołnierzy z misji w Iraku, mundury jakie w dawnych czasach noszono, różnorodne pociski oraz broń jaką używano podczas wojen.

Po obejrzeniu sali wyszliśmy na zewnątrz, gdzie dzieci z pomocą żołnierzy mogły zwiedzić czołgi oraz zobaczyć broń wojskową. Oto opinie uczniów o naszej wycieczce:

Oczami uczniów - Wycieczka do Jednostki Wojskowej nr 1230 w Wesołej.
W Jednostce Wojskowej było bardzo fajnie, podobał mi się jadący czołg oraz broń wojskowa. Cieszę się, że można było wejść do czołgu.

Gabryś Cegieła

Zawód żołnierza to naprawdę bardzo trudny zawód. Muszą nosić ciężką broń . wiem to, bo mogłem na wycieczce spróbować strzelać - oczywiście broń nie była nabita.

Maciej Filipczyk