Wycieczka do kina z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

14 października 2008

14.10.2008 roku klasa III wybrała się do kina na film trójwymiarowy pt. "Wyprawa na księżyc", w reżyserii Ben Stassen.

Jest rok 1969. Na pokładzie amerykańskiego statku kosmicznego Apollo 11 zmierzającego na Księżyc znalazła się przypadkiem grupa psotnych much, co powoduje mnóstwo zabawnych sytuacji. Na uwagę zasługują sprawnie zrealizowane efekty 3D i poprawna animacja.

A oto opinie uczniów:

Oczami uczniów - Wycieczka do kina z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Film ten został zrealizowany techniką 3D. Technika ta daje złudzenie jakby wszystko, co film przedstawiał działo się w rzeczywistości.

Bohaterami filmu były trzy muchy: Klucha, Iloraz i Nat, postać która zapoczątkowała pomysł lotu w kosmos i przeżycia prawdziwej przygody. Podobało mi się, kiedy trzy muchy wylądowały razem z kosmonautami na Księżycu i spełniły swoje marzenia, żeby zobaczyć kosmos. Morał filmu był taki, że jak się bardzo chce osiągnąć dany cel, to uda nam się tylko musimy do tego uparcie dążyć.

Dzięki filmowi nauczyłam się, że nie ma marzeń, które nie mogłyby się spełnić. Było tam też wiele śmiesznych momentów np. kiedy jedna z much o imieniu Klucha zauważyła kropelki soku rozlanego na pokładzie statku kosmicznego to zaczęła je wypijać. Myślę, że był to ciekawy film i chętnie obejrzałabym go drugi raz.

Ewelina Rybus

To był fajny film. Podobały mi się różne śmieszne momenty. Jednak spodziewałem się po tym filmie trochę więcej np. więcej scen z Księżyca. Mimo to, film był ciekawy.

Mikołaj Lipiński

Film był o muchach, które chcą polecieć w kosmos. Muchy miały na imię Nat, Klucha i Iloraz. Udało im się dolecieć na Księżyc. Ale nie za zgodą mamy. Zrobiły to po kryjomu, wczesnym rankiem. Weszły do śniadaniówki pana, który pracował tam, gdzie startowała rakieta kosmiczna. Dostały się do pojazdu kosmicznego i poleciały na Księżyc.

Było tu dużo śmiesznych momentów . Film mi się podobał.

Marysia Sarnacka

Trzy muchy chciały koniecznie polecieć na Księżyc. Aby to zrobić doczepiły się do strojów astronautów. Gdy były w kosmosie przeżywały wiele przygód. Najbardziej podobała mi się historia z rosyjskimi muchami.

Film zabawny, ale moim zdaniem przeznaczony dla młodszych dzieci.

Jaś Bombuy

Głównymi bohaterami filmu były trzy muchy: Nat, Iloraz i Klucha. Nat lubił przygody i zachęcił kolegów do lotu w kosmos. Iloraz był mądrą muchą i wymyślił skafandry kosmiczne (dla much). Klucha był łakomczuchem i nie chciał lecieć w kosmos, ponieważ bał się, że będzie głodny, ale do lotu przekonali go koledzy.

Muchy dostały się do rakiety kosmicznej i poleciały na Księżyc. W czasie lotu przeżywały różne przygody. Po krótkim pobycie na Księżycu wróciły na Ziemię. W tym czasie na stacji kosmicznej pojawiły się rosyjskie muchy, które chciały zakłócić powrotny lot rakiety, ale im się to nie udało. Rakieta szczęśliwie wylądowała na Ziemi i muchy wróciły do domu.

Film bardzo mi się podobał.

Adam Grzybowski

Nat, Iloraz i Klucha to 3 muchy, którym udało się dostać na statek kosmiczny. Poleciały z amerykańskimi astronautami na Księżyc. Nat, Iloraz i Klucha schowały się w hełmach astronautów i dzięki temu udało im się zobaczyć i zwiedzić Księżyc.

Astronauci przed odlotem na Ziemię wbili na Księżycu amerykańską flagę. Amerykańskim astronautom chciały przeszkodzić rosyjskie muchy. Kiedy nasi bohaterowie byli w kosmosie dwie muchy zaatakowały dom Nata, a trzecia chciała zabić jego dziadka. Nie udało się jej to. Dziadek Nata zwyciężył w walce. Kiedy Nat, Iloraz i Klucha wrócili do domu, a rodzina Nata urządziła wielkie przyjęcie powitalne.

Najbardziej podobała mi się rakieta kosmiczna i kratery na Księżycu. Nat, Iloraz i Klucha były sympatycznymi i odważnymi muszkami. Ich przygody były ciekawe, śmieszne i pouczające.

Bruno Parzych