Wycieczka do Muzeum Egipskiego.

24 lutego 2009

24 lutego odbyła się bardzo interesująca wycieczka do Muzeum Egipskiego przy Pałacu Kultury i Nauki. Wystawa, którą oglądaliśmy nosiła tytuł "Mumia - tajemnice starożytnego Egiptu".

Mieliśmy okazję poznać życie, osiągnięcia, tradycje i wierzenia starożytnych Egipcjan. Obejrzeliśmy również ciekawe eksponaty np. przedmioty znalezione w grobowcu faraona Tutenchamona. Przedmioty te były dokładnymi kopiami oryginałów.

Bardzo ciekawie była przedstawiona również mumifikacja zwłok, obejrzeliśmy cały rytuał mumifikacji i balsamowania ciała zmarłego. Największe jednak wrażenie zrobiła na nas wędrówka w półmroku po egipskim grobowcu.

Pod koniec zwiedzania mogliśmy zakupić drobiazgi w sklepiku z egipskimi pamiątkami, a na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały dyplomy archeologa - badacza tajemnic.

Oczami uczniów - Wycieczka do Muzeum Egipskiego.
Wystawa była super. Bardzo fajny był pokaz mumifikacji. Chętnie wybrałbym się jeszcze raz na taką wycieczkę.

Gabryś Cegieła

Wycieczka do Muzeum Egipskiego była bardzo fajna. Najfajniejsza była wędrówka po grobowcu.

Maciej Filipczyk