Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

7 listopada 2013

Jesienny listopadowy czwartek klasa pierwsza spędziła na lekcji muzealnej pt.  "Kaligrafia, alfabety, pisma Dalekiego Wschodu” w Państwowym Muzeum Etnograficznym; Muzeum dla Dzieci im. J. Korczaka. Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników muzeum  uczniowie poznawali kulturę i pismo Dalekiego Wschodu. Zaznajamiali się z umiejętnościami jakie należy posiąść aby móc pisać i czytać np. w języku chińskim. Pierwszaki próbowały swoich sił w pisaniu atramentem i specjalnym pędzelkiem. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale nikt się nie zniechęcał.

Trudno się pisało takim cienkim pędzelkiem, zwłaszcza tak dokładnie jak Pani mówiła. W chińskim wszystkie znaczki kropki i kreski mają znaczenie nie można pisać jak się chce, musi być każda kreska po kolei.

Joanna Wilimska

Ja się nauczyłem pisać „uczeń i dziecko”, ale najfajniej było jak graliśmy w grę planszową z żetonami.

Adaś Stęczniewski

Ja lubię chodzić do muzeum na wystawy, ale lekcja muzealna też mi się podobała zwłaszcza że mogliśmy dotknąć eksponatów przez takie specjalne rękawiczki. Pisanie atramentem było bardzo ciekawe tylko trudne.

Magda Zalewska