Wycieczka do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie - Jeziorna.

20 marca 2009

W piątek 20 marca byliśmy na wycieczce w dawnej Królewskiej Fabryce Papieru w Konstancinie - Jeziorna. Dzięki panu przewodnikowi mogliśmy obejrzeć pracę maszyny produkującej różne gatunki papieru oraz poznać historię papieru. Obejrzeliśmy również różne eksponaty w Muzeum Papiernictwa oraz makietę całego zakładu.

Najbardziej ekscytujące dla dzieci były jednak zajęcia praktyczne, gdzie dzieci samodzielnie czerpały dwa rodzaje papieru z masy celulozowej i makulaturowej.
Na zakończenie wycieczki dzieci mogły zakupić sobie pamiątki oraz otrzymały dyplomy.

Oczami uczniów - Wycieczka do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie Jeziorna.
Wycieczka do muzeum była bardzo fajna. Najbardziej podobało mi się własnoręczne robienie papieru.

Julia Jaszczyńska

W muzeum było bardzo fajnie. Podobało mi się robienie papieru oraz oglądanie tych ogromnych maszyn.

Piotr Czerniejewski