Zielona Szkoła.

11 - 15 maja 2009

W dniach 11.05-15.05.2009 r. nasza klasa była na Zielonej Szkole. Mieszkaliśmy w domu wczasowym "Sokolica" w uzdrowiskowej części Rabki Zdrój. Mieliśmy bardzo bogaty program pobytu na Zielonej Szkole. Każdego dnia byliśmy w innym miejscu. Zwiedziliśmy i dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy o każdym z miejsc, w którym byliśmy.

Zwiedziliśmy: Kopalnie Soli w Wieliczce. W Krakowie: Wzgórze Wawelskie, Wawel, Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice, Uniwersytet Jagielloński, Pałac Biskupi, Kopiec Kościuszki i Muzeum Figur Woskowych. Byliśmy w Bochni, w parku archeologicznym, w osadzie Oraczy, gdzie oglądaliśmy chaty rzemieślników. Zwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa, gdzie mogliśmy wejść do każdego wagonu i lokomotywy. Byliśmy w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Wadowicach. Odwiedziliśmy dom, w którym mieszkał Papież i jedliśmy pyszne "papieskie kremówki".

Do domu wróciliśmy z nowymi wiadomościami, masą pamiątek i własnoręcznie wykonanymi albumami z naszego pobytu w tych ciekawych miejscach.