Zielona Szkoła

27-29 maja 2019

W poniedziałek, 27.05 dzielni pierwszoklasiści stawili się rano pod szkołą w oczekiwaniu na wyjazd na Zieloną Szkołę. Większość uczestników po raz pierwszy opuszczała swoich ukochanych rodziców na całe 3 dni. Po czułych pożegnaniach wyruszyliśmy w pełną przygód podróż. Pierwszym naszym przystankiem była położona u zbiegu rzek Wisły, Narwi i Wkry Twierdza Modlin. Spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który zachęcił nas do zwiedzania opowiadając nam najciekawsze historie związane z tym miejscem oraz informując, iż znajdujemy się na terenie największej twierdzy w Europie. Mieliśmy okazję m. in. wędrować podziemnym korytarzem i oglądać schron nietoperzy. Kolejną atrakcją było oglądanie helikoptera oraz pojazdów wojskowych. Pod koniec zwiedzania pan przewodnik zaprowadził nas na taras widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na Narew oraz niezwykłą budowlę, stary Spichlerz Zbożowy.

Po zwiedzaniu Twierdzy Modlin udaliśmy się w stronę Strzegowa, w którym mieliśmy spędzić aż 3 dni. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu udaliśmy się na zajęcia kulinarne. Każdy z uczestników mógł własnoręcznie wykonać i zjeść swoją pizzę. Następnie wybraliśmy się na zjazd linowy, który sprawił wszystkim wiele radości. Wieczór przyniósł czas na zasłużony odpoczynek podczas seansu filmowego.

Kolejny dzień również zapowiadał się bardzo interesująco. Nawet poranne wstawanie nie było straszne, gdy na wszystkich czekała wspólna, poranna gimnastyka. Cały drugi dzień spędziliśmy bardzo aktywnie. Sporty drużynowe, zabawy terenowe, poziome bungee, zaczarowany labirynt, kule wodne oraz mecz piłki nożnej to aktywności, które wypełniły nam cały dzień. Po zajęciach mieliśmy chwilę odpoczynku, przy przygotować się do wyczekiwanej przez wszystkie dzieci dyskoteki. Ubrani w odświętne stroje oraz uśmiechy udaliśmy się na salę taneczną :)

Ostatniego dnia pobytu dzieci miały okazję zjeżdżać na ogromnej, dmuchanej zjeżdżalni oraz zagrać w mega piłkarzyki.

Ostatnim przystankiem naszej wycieczki był Sierpc. Mogliśmy tam zwiedzać piękny skansen oraz brać udział w warsztatach wikliniarskich.

Przez 3 dni naszej wycieczki mogliśmy wspólnie uczyć się, bawić i współpracować. Dla wszystkich był to niezapomniany czas.

Wycieczka była bardzo udana, tak naprawdę podobało mi się wszystko. Ciesze się, że mogłem zwiedzić Twierdzę Modlin i obejrzeć pojazdy wojskowe. Bardzo podobały mi się wszystkie atrakcje na terenie ośrodka, ani chwili się nie nudziłem.

• Victor Salt

Wyjazd był super. Dmuchana zjeżdżalnia była chyba najciekawszą atrakcją, ale ruchome bungee też sprawiło mi dużo frajdy. Ostatni dzień też był ciekawy. Warsztaty wikliniarskie w skansenie bardzo mnie zainteresowały. Po warsztatach postanowiłem kupić dla mamy koszyk z wikliny, z którego bardzo się ucieszyła.

• Karol Wróblewski