Zielona Szkoła

6-10 maja 2013

W dniach 6-10 maja byliśmy na wyjeździe na Roztoczu. Mieszkaliśmy w Krasnobrodzie nad Wieprzem, w otoczeniu wzgórz i lasów Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Tam spacerowaliśmy wśród wapiennych wzgórz i piaszczystych dolin porośniętych lasami sosnowymi, mieszanymi i liściastymi. Podziwialiśmy malownicze okolice Krasnobrodu, ciekawe zabytki oraz wspaniałą przyrodę Roztoczańskiego Parku Narodowego, przecinaną meandrami rzek: Tanwi i Sopotu.

Program wycieczki obejmował również zwiedzanie takich miast jak: Lublin, Chełm (z podziemiami kredowymi), Zamość i Sandomierz.

Wyjazd na Zieloną Szkołę dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i wspomnień, do których nie raz będziemy wracać.

Bardzo mi się podobało jak byliśmy w kopalni kredy piszącej. Było fajnie! Na Zielonej Szkole widziałam konia.

Malwina Rozum

Kiedy zwiedzaliśmy jaskinie kredowe w Chełmie spotkaliśmy ducha Bielucha. Był dobrym duchem  i strzegł skarbu. W zagrodzie Guciów wszystkim się podobało bo były tam meteoryty. Mnie najbardziej podobał się piękny ratusz w Sandomierzu. Czas pięknej Zielonej Szkoły już się skończył.

Marika Korytkowska

Najbardziej podobały mi się jaskinie kredowe i duch Bieluch.

Aleksandra Leszkiewicz