Zielona Szkoła

8-10 maja 2017

W poniedziałek 8 maja z samego rana klasa 0 i klasa 1 wyruszyły na zieloną szkołę. W busie górowało śpiewanie piosenek. Pierwszego dnia jeszcze przed zameldowaniem się w hotelu zwiedziliśmy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji oraz Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Wieczorem dotarliśmy do miejsca zakwaterowania, zjedliśmy pyszną kolację, a atrakcjami wieczoru były: pobyt w sali zabaw oraz dyskoteka. Kolejnego dnia, zaraz po śniadaniu ruszyliśmy w drogę do Poznania. Tam zwiedziliśmy Ostrów Tumski i Bazylikę Archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Stary Rynek ze słynnym ratuszem i koziołkami. Byliśmy też w poznańskiej palmiarni. Następnie pojechaliśmy do Gniezna. Wieczorem były kiełbaski z grilla i zabawy terenowe w lesie. Ostatniego dnia udaliśmy się do Kruszwicy, gdzie główną atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Gopło, udało nam się też wejść i mimo wietrznej pogody podziwiać panoramę miasta z Mysiej Wieży. W godzinach popołudniowych wróciliśmy do Warszawy.

Bardzo się cieszę, że pojechałam na zieloną szkołę. Podobała mi się palmiarnia.

Maria Głodowska

Dużo rzeczy mi się podobało. Nasz pokój i dyskoteka. Pływanie statkiem też było fajne.

Pola Pawłowska