Zwiedzamy Prokuraturę

22 stycznia 2014

W środę uczniowie klasy I dzięki uprzejmości Pani Renaty Mazur – Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie, mogli dowiedzieć się czym zajmują się pracownicy tego Urzędu Państwowego, zapoznać się z podstawowymi zasadami prawa, jak również zwiedzić sam budynek. Uczniowie mogli zobaczyć miejsca, które na co dzień  nie są dostępne, m.in. sale przesłuchań i areszt. Największym zainteresowaniem wychowanków naszej klasy cieszyło się lustro weneckie. Specyfikę jego działania uczniowie zgłębiali jeszcze przez kilka dni.  Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak niecodziennej wycieczki.

Najbardziej podobało mi się oglądanie w lustrze, przez które ja widziałem innych, a oni mnie nie. To było zabawne. Ale wiem, że tak naprawdę Prokuratura to czasem nie jest miłe miejsce.

Marek Wellman

Jestem zadowolona z wycieczki. Dowiedzieliśmy się dużo o zasadach naszego prawa, o tym co jest bezpieczne i jak unikać zagrożeń.

Magda Zalewska