Maj w PSP 114Przed nami maj, którego zwieńczeniem będzie egzamin ósmoklasisty oraz długo wyczekiwany wyjazd na Zieloną Szkołę.
W dniach 24, 25 i 26 maja odbędą się w naszej szkole egzaminy klasy 8 z polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. W tych dniach szkoła będzie zamknięta od godz. 8.15 do godz. 13.00. We wspomnianych godzinach uczniowie klas 1-7 będą brać udział w zorganizowanych zajęciach, wyjściach integracyjnych poza budynkiem szkoły (rozpoczynających się o godz. 8.15). Powrót do szkoły przewidziany będzie ok godz. 13.00.

KLASA 1
4 maja -  Międzynarodowy Dzień Strażaka
10 maja - Czym jest Europa - skarby Europy. Lekcja na żywo - udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Wirtualne podróże realizowanym przez kanał Nauka w plecaku.
24 maja - piknik w Jordanku, zabawy integracyjne, lekcje pod chmurką
25 maja - wyjście do Zamku Królewskiego
26 maja - wyjście do kina Cinema City Promenada

KLASA 2
4 maja - Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka porozmawiamy o specyfice zawodu strażaka, zapoznamy się również z zagrożeniami jakie mogą wystąpić podczas pożaru. W trakcie zajęć zostaną omówione też zasady bezpiecznej zabawy w miejscach publicznych oraz zagrożenia występujące na akwenach.
24 maja - piknik w Jordanku, zabawy integracyjne, lekcje pod chmurką
25 maja - wyjście do Zamku Królewskiego
26 maja - wyjście do kina Cinema City Promenada
30 maja - 3 czerwca - Zielona Szkoła  - Kurpie

KLASA 3
12 maja - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
24 maja - piknik w Jordanku, zabawy integracyjne, lekcje pod chmurką
25 maja - wyjście do Zamku Królewskiego
26 maja - wyjście do kina Cinema City Promenada
30 maja - 3 czerwca - Zielona Szkoła  - Kurpie

KLASA 4
9 maja - Dzień Europy (Święto Unii Europejskiej). Utrwalimy wiedzę na temat innych krajów Unii Europejskiej. Poznamy wybrane budowle, symbole i utwory literackie innych narodów. Poznamy szczegóły na temat działania oraz historię powstania Unii Europejskiej.

12 maja - Preludium Nocy Muzeów w Warszawie
Z okazji zbliżającej się Nocy Muzeów (14.05) poznamy muzea, które będziemy mogli odwiedzić w stolicy podczas tego wyjątkowego wieczoru. Zaplanujemy wstępnie trasę zwiedzania, a przy okazji odświeżymy swoją wiedzę o kulturalnej mapie naszego miasta.

19 maja - Warsztaty anatomii. Korzystając z pomocy naukowych, poznamy tajemnice ludzkiego szkieletu. Dokonamy odlewów poszczególnych kości, zapoznamy się ze zdjęciami rentgenowskimi oraz poznamy podstawowe badania, jakie możemy zrobić dzięki postępom nauk medycznych.

24 maja - Przypadki Robinsona Crusoe w Teatrze Muzycznym ROMA
Jest to spektakl oparty na motywach klasycznej powieści autorstwa Daniela Defoe. Podstawą fabuły jest wciągająca opowieść o młodzieńcu, który - mimo protestów najbliższych - opuszcza dom rodzinny i po wielu burzliwych przygodach trafia na bezludną wyspę, gdzie spędza 28 lat. Przedstawienie mówi o dojrzewaniu, dorastaniu do odpowiedzialności i zmaganiu się z własnymi słabościami.

25 maja - Spacer po warszawskiej Starówce
Odwiedzimy najważniejsze miejsca na mapie Starego Miasta i poznamy związane z nimi historie, które powstały na przestrzeni stuleci.

26 maja - Piknik z książką
Wybierzemy się do pobliskiego parku i oddamy się lekturze na łonie natury. Porozmawiamy na temat wartości czytania oraz napiszemy listy do swoich Mam z okazji ich święta.
30 maja-3 czerwca - Zielona Szkoła  - Kurpie

KLASA 5
4 maja - Dzień Tolerancji Praw Człowieka. Porozmawiamy jak ważny jest szacunek do innych osób. Poruszymy temat akceptacji, wzajemnej pomocy i empatii.
24 maja - wyjście do Muzeum Narodowego na wystawę pt. Średniowieczny portret.
Zapraszamy do podróży w czasie, podczas której przeistoczymy się w detektywów i poszukiwaczy skarbów. Dzięki dziełom sprzed 600 lat dowiemy się, jak żyli i czym się interesowali ludzie w średniowieczu, a także poznamy dwa style sztuki tego okresu - romański i gotycki.
25 maja - spacer po bardziej i mniej znanych uliczkach Starego Miasta
26 maja - piknik z książką w Ogrodzie Jordanowskim
30 maja - 3 czerwca - Zielona Szkoła  - Kurpie

KLASA 6
4 maja - Film Konstytucja 3 Maja - historia prosto z zamku (materiały Zamku Królewskiego)
24 maja - spektakl Robinson Crusoe TEATR ROMA
25 maja - majówka na Starówce - wycieczka klasowa
26 maja -  piknik z książką
30 maja - 3 czerwca - Zielona Szkoła  - Kurpie

KLASA 7
4 maja -  film edukacyjny pt. Uchwalenie Konstytucji 3 maja.
10 maja - Morze Bałtyckie z lotu ptaka 4K i muzyka relaksacyjna - oglądanie przepięknego polskiego wybrzeża, połączone z ćwiczeniami oddechowymi przy dźwiękach uspokajającej muzyki.  
24 - wyjście integracyjne
25 - majówka na Starówce - wycieczka klasowa
26 maja - piknik z książką
27 maja 2022   9.30 - 13.00  lekcja w Muzeum Narodowym Barokowe antynomie. Światło i mrok, duchowość i cielesność, przepych i prostota - na zajęciach omówione zostaną cechy malarstwa XVII wieku.
30 maja - 3 czerwca - Zielona Szkoła  - Kurpie

KLASA 8
18 maja -  Zdrowy sen i relaks przed egzaminem - wykład online, dzięki któremu uczniowie poznają  rozmaite metody relaksacyjne.
24 maja - egzamin ósmoklasisty - język polski
25 maja - egzamin ósmoklasisty - matematyka
26 maja - egzamin ósmoklasisty - język obcy nowożytny
30 maja - 3 czerwca - Zielona Szkoła  - Kurpie