Nowości w PSP 114Z wielką radością rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022. Jak zawsze stęsknieni za naszymi uczniami, czekamy na uśmiechy i obecność dzieci w murach PSP 114. W tym roku pojawi się w naszej szkole kilka zmian, które pomogą uczniom w nauce, będą wspierać ich w kwestiach emocjonalnych i pomogą złapać oddech w życiu.

 

PSYCHOLOG

Do grona naszych nauczycieli dołączyła Pani psycholog Magdalena Misztal. Jest nie tylko psychologiem, ale też certyfikowanym edukatorem pozytywnej dyscypliny oraz trenerem umiejętności społecznych. Pani Magdalena będzie do dyspozycji nauczycieli, będzie również prowadzić warsztaty psychologiczne w klasach, uczestniczyć w wybranych lekcjach, wspierać podczas rozwiązywania bieżących sytuacji. Równocześnie współpracować będziemy z Panią Anną Jabłońską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16.

 

PRZERWA NA ODDECH

Od września pojawią się w naszej szkole zajęcia uczące dzieci… oddechu. Tak wydawałoby się oczywista czynność jak oddychanie może stać się wielkim przyjacielem człowieka. Sytuacje stresujące często wywołują zaburzenia oddechu, „tracimy” go lub wstrzymujemy.  Chcemy, aby nasi uczniowie stali się świadomi oddechu i tego jak jest potężnym narzędziem. Zajęcia

W klasach 1-5 oznaczone są w planie lekcji jako PnO. Zajęcia w klasach 6-8 odbywać się będą podczas godzin wychowawczych.

 

FRANCUSKI

Postanowiliśmy wprowadzić język francuski od klasy 3. Chcemy, aby uczniowie zaznajomili się z językiem zanim zaczną uczyć się go „na poważnie”. Będziemy pracować bez podręczników, skupiając się na świetnej zabawie i rozwoju językowym.

 

JOGA

Uczniowie klas 1-3 rozpoczną przygodę z jogą. Zajęcia prowadzić będzie Pani Maria Malika Tomkiel. Joginka i doświadczona dziennikarka, która łączy w sobie piękno ruchu i zrozumienie dla każdego człowieka. Uwielbia jego uśmiech! Ukończyła międzynarodowy kurs nauczycielski 200RYT w nurcie vinyasa yogi. Jej holistyczne i świadome podejście do życia sprawia, że ma w sobie dużo ciepła oraz cechuje się indywidualnym podejściem. Najbardziej lubi pracować z Dziećmi i uczyć ich jogi za pomocą zabawy, ponieważ widzi, jak zmieniają się wtedy ich emocje, wyciszają się i uczą skupienia. Zajęcia jogi są więc zabawą, uczą akceptacji siebie oraz szacunku do drugiego człowieka. 

 

WARSZTATY FILMOWE

 

Celem zajęć skierowanych do uczniów klas 6-8 jest zapoznanie ich ze specyfiką pracy w filmie, poznanie technik filmowych, warsztatu aktorskiego przydatnego w pracy z kamerą. Prowadzącym zajęcia jest wieloletni instruktor teatralny realizujący zajęcia z teatru w PSP114, pisarz, aktor, scenarzysta filmowy, autor programów telewizyjnych, Tomasz Łysiak. Dzieci uczestniczące w zajęciach przygotują filmy, które będą zaprezentowane w ramach specjalnych projekcji na koniec roku. W trakcie zajęć pojawią się specjalni goście, specjaliści z różnych branż świata filmu – operatorzy, reżyserzy, czy charakteryzatorki. Dodatkowym walorem zajęć będzie wprowadzenie w świat kina, jako dziedziny sztuki – jego pięknej historii i kontekstów kulturowych wzbogacających erudycyjne ścieżki podstawowej edukacji w ramach zajęć szkolnych. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu w trakcie trwania lekcji.

 

MATEMATYKA i ANGIELSKI PLUS

Zapraszamy uczniów klasy 7 i 8 na nieobowiązkowe warsztaty, które odbywać się będą od września do grudnia 2021. Zajęcia dotyczyć będą matematyki oraz angielskiego.

 

Czwartek godz. 14.40-16.15 klasa 7 matematyka

Wtorek godz. 14.40 – 16.15 klasa 8 matematyka

Piątek godz. 15.30-16.15 klasa 8 angielski

 

EKO PLANETA

Od września rozpoczynamy w PSP 114 projekt Eko PLANETA. W ramach rocznych zajęć poruszane będą takie zagadnienia jak gospodarka odpadami, ochrona drzew czy wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. Będziemy robić torby na zakupy i jesienne zielniki. Zajęcia dla klas starszych będą prowadzone w ramach lekcji przyrody oraz biologii, dla klas młodszych w ramach świetlicy.

 

KOŁA PRZEDMIOTOWE

Koła przedmiotowe zostaną uruchomione od października 2021. We wrześniu startuje koło plastyczne dla klasy 1, które odbywać się będzie w piątki w godz. 15.30 – 16.15.

 

Jednocześnie informuję, że z początkiem roku 2021/2022 pełnię funkcję dyrektora Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 114 w Warszawie.

 

Z poważaniem,

Dyr. Patrycja Rosińska