Klasa 3

Malwina Kotkowska - Wychowawca klasy 3

Już będąc w szkole podstawowej wiedziałam, że chcę zostać nauczycielką. Dlaczego? Dlatego, że uczyli mnie wspaniali pedagodzy, którzy nie dość, że doskonale potrafili przekazywać wiedzę, motywować, to byli ludźmi empatycznymi, którzy nie traktowali swoich uczniów przedmiotowo. Byliśmy równi i zawsze mogliśmy zwyczajnie „po ludzku” porozmawiać, zwierzyć się czy pośmiać.

Te doświadczenia chce przenieść na uczniów. Dziś dzieci mają tak wiele problemów, zmagają się ze światem, są często nierozumiane i niedopuszczane do głosu. Chcę, aby poczuły się bezpieczne i pełne wiary w siebie szły przez życie zadowolone, otwarte na świat i ciekawe tego świata oraz z przeświadczeniem, że dorośli chcą i potrafią słuchać tego, co mają do powiedzenia.

Podczas pracy z dziećmi staram się wspierać je i zachęcać do działania. Ważne jest, aby otworzyć dziecko na potrzebę zdobywania nowych umiejętności, czerpania radości z własnego rozwoju. Umysły dzieci w tym wieku są niezwykle chłonne, co staram się wykorzystać, aby pomóc im przyswoić wiedzę, mając jednak na uwadze indywidualność każdego ucznia. 

Moją pasją jest malarstwo i chciałabym, żeby każde dziecko odkryło w sobie pasję. Każdy mały człowiek jest indywidualnością, ma inne potrzeby, inne talenty, a ja poprzez kreatywne podejście do zajęć będę starała się obudzić i rozwijać w nich to, co sprawia im szczególną radość i frajdę.