Listopad w PSP 114Rozpoczęliśmy listopad. W tym miesiącu nasze dzieci uczestniczyć będą w warsztatach w Muzeum Narodowym, starsi uczniowie pojawią się też na Uniwersytecie, gdzie wezmą udział w wykładach. Dodatkowo chętni uczniowie z klas 3 – 8 będą pisać Olimpiadę Matematyczną Archimedes (09.11.2022) oraz Alfika Matematycznego (klasy 2-8, 23.11.2022). W Olimpiadzie z Języka Angielskiego wezmą udział zgłoszeni uczniowie z klas 4-8 (29.11.2022).

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się w PSP 114 uroczysta audycja przygotowana przez uczniów klas 3-8. 10 listopada o godz. 11.00 spotkamy się w sali reprezentacyjnej, by wspólnie uczcić ten ważny dla Polski dzień.

W dniach 14-21 listopada odbędzie się ZBIÓRKA darów dla schroniska. O szczegółach poinformujemy Państwa w przyszłym tygodniu. Nad akcją czuwać będą uczniowie klasy 8.

Na naszym szkolnym blogu pojawiły się nowe wpisy:

Konkurs poetycko-fotograficzny i prace: https://psp114blog.pl/category/tworczosc/page/2/

Uczniowie klasy 8 i Mały Książę: https://psp114blog.pl/category/tworczosc/

 

Wydarzenia – listopad 2022

 

KLASA 1

4 listopada - Zajęcia warsztatowe klas 1-3 pt. Spotkanie z psem (odwiedzą nas Rodzice Kajtka z 3 klasy).
10 listopada - Zajęcia dotyczące Narodowego Święta Niepodległości
16 listopada - Wyjście do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną ,,W malarskiej pracowni”. Dzieci dowiedzą się: co jest potrzebne malarzowi do prac? czym jest talent? gdzie pracuje artysta? co każdy malarz powinien wiedzieć o sztuce malowania oraz jak wygląda pracownia malarza?

29 listopada - Andrzejki (wróżby i zabawy andrzejkowe).

 

KLASA 2

4 listopada – Zajęcia warsztatowe klas 1-3 pt. Spotkanie z psem (odwiedzą nas Rodzice Kajtka z 3 klasy).
16 listopada Wyjście do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną pt. „Przepis na mumię”.
24 listopada - Warsztaty Robótkowo w PSP 114 -  dzieci wykonają najprawdziwszy, tykający
zegar ścienny. Poprzez kreatywną zabawę dzieci rozwijać się będą twórczo, estetycznie, sensorycznie i motorycznie. Będziemy rozmawiać o liczbach, dotkniemy tematu czasu i godzin. Dzieci zabiorą do domu najprawdziwszy kompletny zegar.

 

KLASA 3

4 listopada -Odwiedzą nas Rodzice Kajtka z klasy 3 prowadząc warsztaty pt. Spotkanie z psem, czyli co tak naprawdę wiemy o najlepszym przyjacielu człowieka. Poruszymy wiele ważnych kwestii: jak psy widzą świat, co jest dla nich ważne, co kochają, a czego nie lubią, co jedzą, a co jest dla nich trujące, jak opiekować się naszym pupilem, co zrobić, kiedy spotkamy na ulicy błąkającego się psa, jak zachować się kiedy pies nas zaatakuje. Dowiemy się również czym są domy tymczasowe, jak działają fundacje i jak możemy im pomóc. Dzieci poznają Kalkę główną bohaterkę tych zajęć.
10 listopada - Zajęcia tematyczne dotyczące Święta Niepodległości
16 listopada - Wyjście do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną pt. „W malarskiej pracowni”.
29 listopada - Andrzejki (wróżby i zabawy andrzejkowe).

 

KLASA 4

10 listopada - Lekcja okolicznościowa pt. ,,Listopadowa wiosna 1918r.”.
16 listopada - Wyjście do Muzeum Narodowego na lekcję ,,Przepis na mumię”. Dlaczego w starożytnym Egipcie robiono mumie? Co to były sarkofag i kartonaż? Ilu bandaży zużywano do zrobienia jednej mumii? W czasie spotkania dowiemy się wszystkiego. Poznając mit o Ozyrysie i zwiedzając jego królestwo, zapoznamy się też z egipską wiarą w życie pozagrobowe.

 

KLASA 5

10 listopada - Z okazji Święta Niepodległości na lekcji wychowawczej rozmawiać będziemy o odzyskaniu przez Polskę wolności, odśpiewamy hymn narodowy oraz obejrzymy film  pt. „Historia odzyskania niepodległości”.

24 listopada - Wizyta w Muzeum Narodowym. Dzieci będą uczestniczyć w lekcji pt. „Renesansowe idee”. Dowiedzą się jaki był renesansowy ideał piękna. Uczniowie poznają także źródła tej kultury oraz jej cechy charakterystyczne. 

 

KLASA 6

10 listopada - Lekcja "Co znaczy dla nas Niepodległość?" Rozmowy po obejrzeniu filmu dokumentalnego "Niepodległość".

24 listopada - Wyjście do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną „Renesansowe idee”.
Na czym polegał renesansowy ideał piękna? Czy artysta musi znać nauki matematyczne i przyrodnicze, reguły perspektywy i anatomię? W Galerii Sztuki Dawnej porozmawiamy o źródłach kultury renesansu i cechach tego stylu w sztuce. 

 

KLASA 7

2 listopada - Wyście na Cmentarz Bródnowski. Złożenie kwiatów na grobie Pana Dyrektora.
8 listopada - Wieczór filmowy. Spotkanie integracyjne.
Film Most do Terabithii -kino fantastyczno-przygodowe. Pouczający, psychologiczny dramat z elementami fantastyki. O tym, żeby się nie poddawać, mimo przeciwności losu. O cudownej przyjaźni dwojga dwunastolatków, ale też o ich tęsknocie, marzeniach i niestety cierpieniu. Film wzrusza, porusza i na długo zostaje z widzami.  
10 listopada - Film edukacyjny - Historia odzyskania niepodległości. Uczniowie utrwalą wiadomości dotyczące odzyskania niepodległości. Spróbują odpowiedzieć na pytanie- dlaczego świętujemy 11 listopada? Porozmawiamy o tym, jak każdy z nas może uczcić ten wyjątkowy czas.

16 listopada - Wyjście wraz z klasą VIII na środowy wykład połączony z eksperymentami z fizyki na Uniwersytecie Warszawskim pt. "Czas pod mikroskopem".

29  listopada - Popołudnie z wróżbami andrzejkowymi. Spotkanie integracyjne - zabawy andrzejkowe wcześniej przygotowane przez uczniów i nauczyciela.

 

KLASA 8

2 listopada - Wyjście na Cmentarz Bródnowski, złożenie kwiatów na grobie Pana Dyrektora. Zapalenie zniczy na bezimiennych lub zaniedbanych grobach.

10 listopada - Z racji przypadającej 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na lekcji wychowawczej przypomnimy o okolicznościach jej odrodzenia. Obejrzymy film "Niepodległość".

16 listopada - Wyjście wraz z klasą VII na środowy wykład połączony z eksperymentami z fizyki na Uniwersytecie Warszawskim pt. "Czas pod mikroskopem".