Brzydkie kaczątko

10 marca 2016

Ileż to razy, wielu znakomitych reżyserów inscenizowało przepiękną bajkę H.Ch. Andersena pt.: „ Brzydkie kaczątko”. I tym razem na pozór wydawało się, że będzie znowu to samo. Stało się inaczej dzięki sztuce w reżyserii M. Zakostelecky`ego w Teatrze Lalka, na którą wybrały się klasy I-II. Forma w jakiej zaprezentowano nam bajkę była bardzo zaskakująca i ciekawa. Dzieci z klasy I spodziewały się takiej samej treści, jaką dotąd znały. Szybko jednak zaczęły pojmować, że mała Anna to główna bohaterka, a sztuka opowiada o jej perypetiach. Owa dziewczynka czuła się jak „Brzydkie kaczątko”, ponieważ nie potrafiła czytać.  Ciągle w cieniu, z dala od innych czuła się samotna i brzydka. Pomimo trudności, ambitna Anna nabyła umiejętność czytania w wieku 14 lat. Smutek i żal odeszły na zawsze. Upór zaprowadził dziewczynkę dalej, została pisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Warto realizować swoje marzenia.

Przedstawienie było bardzo mądre i ładne. Nie każdy człowiek umie wszystko od razu.

Ola Klan

Bałam się strasznie, jak to będzie na tym przedstawieniu. Nie wiem po co ,było dużo dobrej zabawy. A mała Ania to przykład dla dzieci.

Asia Jeziorska