Centrum Sztuki Współczesnej

26 kwietnia 2013

26 kwietnia wybraliśmy się na warsztaty plastyczne do Centrum Sztuki Współczesnej. Na miejsce dotarliśmy nieco wcześniej, dzięki czemu mogliśmy pospacerować po deptaku przed Pałacem Ujazdowskim. Dzieci szybko spostrzegły, że każda ławka opatrzona jest innym napisem, nadarzyła się więc cudowna okazja do ćwiczenia umiejętności czytania, a jednocześnie zgłębiania swojej wiedzy. Następnie udaliśmy się na zajęcia rzeźbiarskie, które poprzedzone były ciekawą historyjką, nawiązującą do tematu prac dzieci. Po godzinie owocnej pracy powstały cudowne i kolorowe rzeźby zwierząt z planety "Szuruburu". Zajęcia dostarczyły wiele radości i z pewnością zainspirowały uczniów do samodzielnej, twórczej pracy.

Na początku było nudno, ponieważ tylko siedzieliśmy i oglądaliśmy slajdy. Potem, gdy zaczęła się opowieść było całkiem ciekawie. Wraz z Michałem, Łukaszem, Karoliną i Zosią zrobiliśmy rzeźbę wielkiego, latającego królika. Było bardzo fajnie.

Alek Radoliński

Wycieczka podobała mi się ponieważ cały czas coś robiliśmy. Na początku dowiedziałem się z czego robi się rzeźby, później wysłuchałem opowieści o tajemniczej planecie. Na końcu wykonaliśmy własnoręcznie rzeźby. Bardzo mi się podobało.

Mikołaj Marciszewski

Gdy spacerowaliśmy przed Pałacem zauważyłem dziwne napisy na ławkach. Bardzo chciałem dowiedzieć się co tam jest napisane. W końcu przyszła pani przewodnik. Pokazała nam różne sale, opowiedziała też o fajnej planecie. Niestety był na niej zły czarownik i postanowił ją zniszczyć. Dlatego musieliśmy pomóc jej mieszkańcom. Robiliśmy różne, kolorowe rzeźby i uratowaliśmy planetę! Bardzo mi się podobało rzeźbienie zwierząt.

Adam Pupkiewicz