"Dziecko w krainie muzyki" w Teatrze Dramatycznym.

12 listopada 2007

W listopadowy poranek wspólnie z klasami: ,,0", I, II i III wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego na spektakl ,,Dziecko w krainie muzyki".

,,Dziecko w krainie muzyki" według oryginalnego pomysłu i autorstwa Włodzimierza Izbana jest muzycznym spektaklem edukacyjnym. W skład utworu wchodzą fragmenty oper i baletów na motywach baśniowych. Są to: ,,Czarodziejski flet" W. A. Mozarta, ,,Kopciuszek" G. Rossiniego, ,,Jaś i Małgosia" E. Humperdincka, ,,Legenda Bałtyku", F. Nowowiejskiego i ,,Rusałka" A. Dworzaka. Dzieci miały, więc możliwość usłyszeć ilustrację muzyczną do baśni, które znają z książek.

Głównym bohaterem spektaklu jest Dziecko, które tak jak Mały Książę ze sztuki de Saint-Exuper'ego wędruje po ,,krainie muzyki" poznając bohaterów, ich losy, ucząc tym samym młodą publiczność słuchania utworów klasycznych oraz odczytywania emocji bohaterów zawartych w muzyce.

Reżyseria: Włodzimierz Izban, Dyrygent - Jacek Boniecki, Choreografia - Zofia Rudnicka, Obsada m.in.: Dominika Ostałowska, Olaf Lubaszenko, Julia Chatys, Irena Santor, Sylwia Złotkowska, Barbara Gutaj, Dorota Laskowicka, Piotr Friebe, Józef Frakstein, Arnold Rutkowski, Ola Izban (lat 8).