Dzień Języków

23 października 2018

W tym roku w naszej szkole Dzień Języków obchodziliśmy we wtorek, 23 października. Tego dnia, dzięki prezentacjom przygotowanym przez samych uczniów i ich rodziców mieliśmy okazję poznać języki, tradycje i zwyczaje panujące w różnych krajach. Całe wydarzenie rozpoczęła prezentacja o Nowej Zelandii, którą przedstawił tata Victora z naszej klasy, a  sam Victor był jego dzielnym pomocnikiem. Kolejne prezentacje przedstawione zarówno przez uczniów, jak i rodziców dostarczyły nam wiedzy o Łotwie, Gruzji, USA, Paryżu, Szkocji, Rosji i Danii. Mieliśmy również przyjemność wysłuchania piosenki w języku francuskim w wykonaniu taty naszej uczennicy. Klasa V umiliła nam ten dzień poprzez prezentację układu choreograficznego do anglojęzycznej piosenki. Ostatnia prezentacja, której mogliśmy wysłuchać to opowieść o języku hiszpańskim w wykonaniu mamy Pauli z naszej klasy. W przerwach pomiędzy prezentacjami dzieci mogły próbować przekąsek z różnych zakątków świata, które wcześniej wspólnie przygotowaliśmy.

Dzień ten dostarczył nam mnóstwo nowych doświadczeń i uświadomił jak ważne jest uczenie się języków i poznawanie INNYCH (bo od tej pory na pewno nie OBCYCH) kultur.

Dzień Języków bardzo mi się podobał, ponieważ mogłam obejrzeć występy taneczne przygotowane przez starsze klasy, a taniec to moje ulubione zajęcie. Rozbawiła mnie także moja mama kiedy podczas prezentacji wyjaśniła co oznacza słowo „pies” po polsku i po hiszpańsku.

Paula Woźny-Ortega

Podczas Dnia Języków było bardzo fajnie. Prezentacje były bardzo ciekawe, a jedzenie bardzo smaczne. To był najfajniejszy dzień w moim życiu.

Karol Wróblewski