Finał roku szkolnego 2009/2010 w PSP 114

24 czerwca 2010

Dnia 24 czerwca 2010r. cała szkoła świętowała uroczyste zakończenie roku. Miejscem ostatniego spotkania była sala Teatru Rampa. Na wstępie Pan Dyrektor przywitał zgromadzonych na widowni uczniów, rodziców i nauczycieli. W serdecznym przemówieniu podsumował całoroczną pracę, która przyniosła wiele satysfakcji.

Przed wyczekiwanym rozdaniem świadectw, na profesjonalnych deskach teatru, uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali swoje umiejętności. Aktorskie talenty dojrzeliśmy wśród uczniów klasy III, którzy zagrali "Oświadczyny" A. Czechowa w reżyserii pana Pawła Rusinowskiego. Również laureaci konkursu recytatorskiego przepięknie zaprezentowali nam swoje wiersze. Umiejętności muzyczne, a zarazem językowe, pokazała klasa II śpiewając piosenki - przygotowane przez panią Wioletę Lisicką - w języku angielskim. Jak co roku, pani Małgorzata Ścibisz wraz z uczniami klas starszych rewelacyjnie zaprezentowała bogaty i ciekawy repertuar piosenek. Nasza szkoła dzięki pani Agnieszce Kurek nabrała roztańczonego charakteru. Swoje taneczne talenty zaprezentowały klasy 0, I, V, VI oraz sama pani Agnieszka. Całość artystyczną zwieńczyła prawdziwa owacja wyrażająca uznanie dla młodych artystów.

W drugiej części uroczystości nastąpiło rozdanie świadectw oraz zasłużonych wyróżnień i nagród. Zamknięciem uroczystości było pożegnalne wystąpienie klasy szóstej, która podziękowała za wspólne lata spędzone w naszej szkole.

"Drodzy drugoklasiści, dziękuję Wam za rok wspólnej, owocnej pracy. W pełni zasłużyliście na odpoczynek, zatem korzystajcie z wakacji najpełniej jak potraficie. Niech będą one wesołe, słoneczne, a przede wszystkim niezapomniane. Do zobaczenia w trzeciej klasie!"

Wioleta Lisicka