Fryderyk Chopin w PSP 114

19 maja 2010

W maju, w naszej szkole odbyła się uroczystość pt. "Spotkanie z Chopinem" z okazji 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina. Starsze klasy zaprezentowały wiersz o Mazowszu, następnie o Żelazowej Woli. Klasa II przedstawiła nam układ ruchowy do Mazurka naszego słynnego pianisty. Natomiast klasa I wykonała układ taneczny do walca h-moll. Klasa II przygotowała z okazji tego wydarzenia specjalne plansze, dzięki którym zapoznała młodszych uczniów z życiorysem naszego głównego bohatera tej uroczystości. Niezwykle ujmująco potraktowali swoją rolę najmłodsi - klasa 0, która przybliżyła nam Scherzo h-moll. Klasa I w teatralny wręcz sposób oddała nastrój chwili w Etiudzie Rewolucyjnej.
Uczniowie z klasy III urzekli nas wierszem, a w zasadzie jego niesłychanie oryginalną interpretacją do Preludium Deszczowego.