Klasa II

13 czerwca 2008
"Śladami swoich ulubionych zwierząt" - wycieczka do warszawskiego zoo.

Za każdym razem, kiedy odwiedzamy zoo jesteśmy pod wielkim wrażeniem zachowań niektórych zwierząt. Jak zwykle towarzyszyła nam atmosfera pełna zabawy i humoru. A oto niektóre opinie uczniów klasy 2:

Oczami uczniów - "Śladami swoich ulubionych zwierząt" - wycieczka do warszawskiego zoo.
W piątek poszliśmy do zoo. Widzieliśmy tam różne zwierzęta, najbardziej podobały mi się flamingi, wielbłądy, niedźwiedzie i papugi. Było bardzo przyjemnie. Podobał mi się też plac zabaw, który był na terenie zoo.

				
14 maja 2008
Oczami uczniów - spotkanie z bajkami afrykańskimi.

14 maja 2008r. byliśmy w ogrodzie biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych historii afrykańskich. W namiocie -jurcie siedzieliśmy na poduszkach i z uwagą śledziliśmy losy bohaterów bajek. Niezwykłą atmosferę tworzyła specjalnie dobrana muzyka.

Przyznam się , że to wyjście bardzo mi się podobało.

Marysia Sarnacka

				
26-30 maja 2008
Zielona szkoła - wyjazd do Kotliny Kłodzkiej

W tym roku uczniowie podczas zielonej szkoły przebywali na Ziemi Kłodzkiej. Region ten jest niezwykle interesujący pod względem historyczno-geograficznym. Podczas naszych wycieczek roztaczały się przepiękne krajobrazy pól, lasów otoczonych Górami Bardzkimi, Złotymi czy Stołowymi.

				
13 maja 2008
Oczami uczniów - spotkanie z panem Igorem Konefałem.

Pan Igor Konefał opowiadał nam o różnych rodzajach reklam .Obejrzeliśmy wiele reklam danych produktów i partii politycznych. Oglądaliśmy jedne z pierwszych reklam jakie pojawiły się w telewizji i zastanawialiśmy się czym różnią się od obecnych. Pan Igor zdradził nam także tajemnicę , jak przygotowuje się owoce do reklam, żeby wyglądały świeżo i soczyście.

Uważam, że spotkanie z panem Igorem było bardzo interesujące. Ten temat mnie bardzo zainteresował. W przyszłości chciałabym dowiedzieć się więcej na temat reklam.

				
9 maja 2008
Wycieczka do Straży Pożarnej.

W piękny majowy dzień byliśmy z wizytą w jednostce Straży Pożarnej. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca strażaków, zapoznać się dokładnie z urządzeniami wykorzystywanymi w codziennej służbie. Oto opinie uczniów klasy II na temat wycieczki:

Oczami uczniów - wycieczka do Straży Pożarnej.

				
26 kwietnia 2008
Młodzi aktorzy z PSP 114!

Uczniowie z klas: 0, I oraz II wzięli udział w nakręceniu sceny do filmu pt.: "Tamogotchi", w reżyserii Marka Wrony. "Tamogotchi" to film obyczajowy opowiadający o miłości boksera do przedszkolanki.

Nasze dzieci grały w scenie teatrzyku przedszkolnego: Basia Szatkowska z klasy I zagrała królewnę śnieżkę, Jakub Lutczyn również z klasy I - agresywnego aniołka, a Jaś Bombay z klasy II zagrał śmierć. Pozostałe dzieci z klasy 0 i I wcieliły się w postaci krasnoludków i drzew.

				
18 kwietnia 2008
Spotkanie z prof. Waldemarem Dziakiem.

Waldemar Dziak jest wybitnym politologiem, dziennikarzem (radiowym i telewizyjnym), specjalistą od kultury Dalekiego Wschodu. Dodatkowo pan Waldemar Dziak jest wykładowcą na wielu uczelniach wyższych oraz rektorem Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia.

				
14 kwietnia 2008
"Z wizytą u króla" - wycieczka do pałacu w Wilanowie.

W słoneczny, kwietniowy dzień, nasi uczniowie poznali historię oraz dzieje przepięknej i niepowtarzalnej rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W czasie lekcji muzealnej pt. "Z wizytą u króla", mieliśmy okazję podziwiać i zachwycać się pięknem wystroju rezydencji, jak i otaczającym pałac malowniczo ukształtowanym ogrodem. Oto relacje uczniów z klasy drugiej:

Oczami uczniów - "Z wizytą u króla", wycieczka do pałacu w Wilanowie.

				
3 kwietnia 2008
"W przyszłości chcę być..." - spotkanie z red. Markiem Lipińskim.

W czwartek 3.04.2008 w ramach spotkań "W przyszłości chcę być..." gościem naszej szkoły był pan Marek Lipiński - były szef Informacyjnej Agencji Radiowej. Całe życie zawodowe spędził w Polskim Radiu. Zaczynał od reportaży, potem kierował różnymi zespołami, m.in. był szefem dzienników, Dyrektorem Programu I i wreszcie został wybrany przez KRRiT w skład pierwszego Zarządu Spółki "Polskie Radio". Uczniowie byli zachwyceni tym spotkaniem.

Oczami uczniów - spotkanie z red. Markiem Lipińskim.

				
5 lutego 2008
Oczami uczniów - bal karnawałowy.

Bal bardzo mi się podobał. Chciałbym, żeby bale karnawałowe były częściej organizowane.

Mikołaj Lipiński

Byłem przebrany za pirata. Miałem też inne pomysły, ale zdecydowałem, że ten strój będzie najlepszy. Moim zdaniem bal był udany. Najbardziej podobał mi się taniec z balonami.

Bruno Parzych

Przebrałem się za żołnierza. Na balu było dużo ciekawych i zabawnych konkursów. Jednak najbardziej spodobał mi się ten z krzesłami. Bal był udany.

				
5 lutego 2008
Bal przebierańców w PSP 114!

5 lutego wszyscy uczniowie zamienili się w postaci ze swoich ulubionych bajek, baśni i filmów. Przepiękne księżniczki, przystojni żołnierze, groźne potwory czy nawet sam Lord Vader, zawitali do naszej szkoły.

Podczas tego wyjątkowego balu nie mogło zabraknąć tańców i konkursów. Najbardziej roztańczeni uczniowie - Wiktor i Paulina, rozpoczęli zabawę w rytm samby, rumby, fokstrota, walca wiedeńskiego i angielskiego. Po fantastycznym pokazie wszyscy uczniowie dołączyli do tanecznej zabawy.

				
4 lutego 2008
Spotkanie z gośćmi z "Centrum Nauki Kopernik"

4 lutego w naszej szkole odbył się warsztat pt. "Karuzela naukowa". Dzięki pracownikom z "Centrum Nauki Kopernik" nasi uczniowie mogli tego dnia zamienić się w młodych naukowców. Doświadczenia odbywały się w 4 blokach tematycznych - "kuchnia", "biurko", "łazienka" i "przyjęcie".

				
21 stycznia 2008
Oczami uczniów - trójwymiarowy film pt. "Królestwo zwierząt".

W kinie było 6 sal: ruchu, interakcji, wyobraźni, inspiracji, muzyki i sala 3D. Najbardziej podobały mi się sale ruchu i inspiracji. Pobyt w sali ruchu trwał ok.10 minut. Widzieliśmy tam różne morskie zwierzęta. Poznałam interesujące zwyczaje pingwinów. Pingwiny te, aby uchronić się przed zamarznięciem stoją w dużej gromadzie, tuż obok siebie.

Filmy obejrzane w Cinema Park były bardzo interesujące dlatego, że dowiedziałam się z nich dużo o zwierzętach i ich życiu.

Ewelina Rybus

				
21 grudnia 2007
Wigilia w PSP 114.

Uroczysta Wigilia z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli to nasza szkolna tradycja. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku zebraliśmy się w naszej artystycznej auli by życzyć wszystkim wspaniałych świąt Bożego Narodzenia i podzielić się opłatkiem.

Po życzeniach świątecznych złożonych przez dyrekcję nastąpiła część artystyczna . Jasełka w wykonaniu naszych uczniów. Po występach, nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Wszyscy uczniowie udowodnili, że są znakomitymi kolędownikami.

				
12 listopada 2007
,,Dziecko w krainie muzyki" w Teatrze Dramatycznym.

12 listopada wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego na spektakl muzyczny pt. "Dziecko w krainie muzyki". Autorem tego niezwykłego i bardzo oryginalnego przedstawienia jest Włodzimierz Izban. Spektakl ten składał się z fragmentów oper i baletów opartych na motywach baśni, jak na przyykład: "Czarodziejski flet" W.A.Mozarta ,"Kopciuszek" G.Rossiniego, "Jaś i Małgosia" E.Humperdincka, "Legenda Bałtyku" F.Nowowiejskiego i ,,Rusałka" A.Dworzaka.

				
10 października 2007
Oczami uczniów - wycieczka do Cinema Park na zajęcia edukacyjne ,,Podróże kosmiczne".

10 października 2007 roku uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych ,,Podróże kosmiczne" w Cinema Park. Byliśmy w sześciu salach: Muzyki, 3D, Inspiracji, Wyobraźni, Ruchu i Interakcji.

Pierwszą salą, którą odwiedziliśmy była Sala Muzyki. Dowiedzieliśmy się tam, jak dźwiękowcy wybierają muzykę do filmów o kosmosie, oraz porozumiewaliśmy się z kosmitą za pomocą klaskania.

				
6 września 2007
Oczami uczniów - wycieczka do kina IMAX na film ,,Życie oceanów" w wersji 3D.

6.09.2007 klasa druga wybrała się na film popularno-naukowy ,,ŻYCIE OCEANÓW 3D" Był to niesamowity, oceaniczny spektakl rozgrywający się tuż pod taflą wody. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem, podziwiając głównych bohaterów tego widowiska; koralowca, meduzę, kałamarnicę, żółwia zielonego, krewetki . Poniżej opinie naszych drugoklasistów: Film był ciekawy i interesujący. Nie mogłam oderwać oczu od ekranu. Wiele się nauczyłam. Ten film był super, ale były momenty w których się bałam.

				
3 września 2007
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2007/2008

Dnia 3 września 2007 r. w sali teatralnej odbyło się powitanie nowego roku szkolnego, którego szczególny charakter zilustrowany został koncertem w wykonaniu wybitnych interpretatorów muzyki klasycznej: Pani Agnieszki Cypryk (skrzypce) i Pana Janusza Raczyńskiego (gitara). Wystąpienie duetu muzycznego poprzedziła Pani Dyrektor, która w swojej przemowie wyraziła moc serdecznych życzeń wszelkiej pomyślności i realizacji celów na nadchodzące miesiące nauki dla wszystkich dzieci uczęszczających do naszej szkoły.