Klasa II

24 czerwca 2010
Finał roku szkolnego 2009/2010 w PSP 114

Dnia 24 czerwca 2010r. cała szkoła świętowała uroczyste zakończenie roku. Miejscem ostatniego spotkania była sala Teatru Rampa. Na wstępie Pan Dyrektor przywitał zgromadzonych na widowni uczniów, rodziców i nauczycieli. W serdecznym przemówieniu podsumował całoroczną pracę, która przyniosła wiele satysfakcji.

				
22 czerwca 2010
Wycieczka do Żelazowej Woli

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, wspólnie z innymi uczniami wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do miejsca urodzenia najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, do Żelazowej Woli. Wieś Żelazowa Wola położona jest na skraju Puszczy Kampinoskiej, w odległości 54 km od Warszawy. To najsłynniejsze miejsce kultu Kompozytora, licznie odwiedzane przez turystów i melomanów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Dom Urodzenia Fryderyka Chopina oraz otaczający go park są własnością Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

				
24-28 maja 2010
Zielona Szkoła

24 maja 2010 roku wybraliśmy się na pięciodniową wycieczkę tzw. Zieloną Szkołę do Jastrzębiej Góry. Ośrodek, w którym mieszkaliśmy położony był w niezwykle atrakcyjnym miejscu; zaledwie 200 m od brzegu Bałtyku. Poza tym, ośrodek posiadał boisko do siatkówki, koszykówki, plac zabaw, a także teren spacerowy, dzięki czemu czas wolny wypełniony mieliśmy atrakcyjnymi formami zajęć ruchowych. W drodze nad morze zatrzymaliśmy się, aby zwiedzić słynny zamek w Malborku. Pani przewodnik oprowadziła nas po terenach zamkowych i zapoznała z historią tego miejsca.

				
19 maja 2010
Obchody Roku Chopinowskiego

W naszej szkole z kulturą jesteśmy za pan brat, zatem nie mogliśmy ominąć tak ważnego wydarzenia, jakim jest tegoroczny Rok Chopinowski. Dlatego też, pod przewodnictwem Pani Klary Trybuły i Pani Małgorzaty Ścibisz, uczniowie klas młodszych zorganizowali fascynujące występy artystyczne, które miały na celu przybliżenie wszystkim zgromadzonym, życia i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów - Fryderyka Chopina.

				
26 kwietnia 2010
Teatr Rampa - Sztuka jest w Nas

W kwietniowy wieczór uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję wystąpić na deskach teatru Rampa w przedsięwzięciu artystycznym pt. "Sztuka jest w Nas". W wydarzeniu tym wzięły udział wszystkie dzieci z PSP nr 114.

				
10 marca 2010
Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dnia 10 marca 2010r. pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wizyta ta wywarła na nas ogromne wrażenie..

				
26 stycznia 2010
Bal Karnawałowy

26 stycznia, pomiędzy zajęciami, w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Salę stroiliśmy od samego rana w kolorowe balony i serpentyny. Po ostatnich poprawkach dekoracji, pozostało nam tylko jedno - czekać na bal. Pani Małgosia, sekretarka, pomogła nam - szczególnie dziewczynkom, założyć wymyślne stroje i pomalować uśmiechnięte buziaki. Teraz już byliśmy gotowi na ball!

To był bardzo fajny dzień. Szkoda tylko, że Nasza Pani nie była na balu, rozchorowała się. Tym razem przebrana byłam za Hermionę z Harry'ego Pottera. Miałam nawet czarodziejską ropuchę.

				
8 stycznia 2010
Teatr Baj

W piątkowy poranek wybraliśmy się do teatru "Baj" na spektakl pt. "Zima w Dolinie Muminków" na podstawie książki Tove Janssona "Zima Muminków" i opowiadania "Choinka".

				
22 grudnia 2009
Wigilia szkolna.

W przeddzień przerwy świątecznej w naszej szkole zapanował niezwykle ciepły i radosny nastrój. Tą "wyjątkowość" podkreślały uśmiechy na twarzach uczniów i nauczycieli oraz piękne zapachy roznoszące po się szkole.
Do klasowej Wigilii byliśmy znakomicie przygotowani, dlatego że nasza Pani już od tygodnia wtajemniczała nas w magię nadchodzących świąt.

				
10 grudnia 2009
Kiermasz świąteczny.

W dniu 10 grudnia 2009 roku uczniowie naszej szkoły - pod przewodnictwem nauczycieli i wychowawców - przygotowali z niezwykłym zaangażowaniem Świąteczny Kiermasz. Celem, który nam przyświecał było zebranie funduszy, które zostaną przekazane potrzebującym. Pragnęliśmy, by radość i życzliwość, które towarzyszą nadejściu Świąt Bożego Narodzenia były udziałem tych wszystkich, którzy w szczególny sposób ich potrzebują.

				
6 grudnia 2009
Mikołajki.

Na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry na całym świecie obchodzony jest dzień Świętego Mikołaja tzw. mikołajki. Jest to bardzo radosny zwyczaj, szczególnie da dzieci! Dlatego też i my, zorganizowaliśmy szkolne mikołajki.

To był super dzień! Nie mieliśmy lekcji, tyko prawdziwą ucztę! W klasie wszystkie stoły postawiliśmy na środku, a na nich same pyszności. Bardzo dobry był sernik przygotowany przez mamę Piotrusia.

Oliwia Boguszewska

				
1 grudnia 2009
Muzeum Archeologiczne

1 grudnia 2009r. wybraliśmy się do Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Mieliśmy niepowtarzalną szansę uczestniczyć w lekcji historii p.t. "Życie ludzi w Epoce Kamienia" oraz warsztatach - odtwarzanie w modelinie szklanych paciorków.

				
5 listopada 2009
Wyjścia do kina

"Podróże kosmiczne" była to opowieść o kosmosie, układzie słonecznym, gwiazdach oraz naszej planecie Ziemi. Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w Cinema Parku, wybraliśmy się w daleką podróż nie odrywając się od Ziemi.

				
4 listopada 2009
Lekcja historii

Opinie dzieci:
Panowie z Bractwa Kern opowiadali o szlachcie polskiej, pokazywali różne bronie np. miecze i szable. Panowie też prosili ochotników z widowni i zapraszali ich na scenę. Przebierali ich w starodawne ubrania i pozwalali zainicjować walkę. Występ bardzo mi się podobał.

Natalia Ryfińska

				
15 października 2009
Wyjście do teatru

W czwartkowy ranek wspólnie z młodszymi klasami wybraliśmy się do teatru "Baj" na przedstawienie pt. "Cudowna lampa Aladyna" Joanny Piekarskiej wg Bolesława Leśmiana. Jest to znana baśń z "Tysiąca i jednej nocy", grana w tzw. "czarnym teatrze" dużymi lalkami animowanymi przez niewidocznych dla widza aktorów.

				
10 września 2009
Gospodarstwo Agroturystyczne i Stadnina Koni "Racibory"

Na pierwszą wycieczkę w nowym roku szkolnym wybraliśmy się do Gospodarstwa Agroturystycznego i Stadniny Koni "Racibory" do Tarczyna. Dopisała nam świetna pogoda, zatem pełni sił i uśmiechu na twarzy zwiedzaliśmy gospodarstwo Państwa Herman.
Atrakcji było wiele np. jazda na wiejskim wozie oraz na kucykach, karmienie koni i królików. Zapoznaliśmy się też z przydomowym zwierzyńcem tj. psami, kotami, kozami i innymi zwierzętami. Zjedliśmy również smaczną zupę, a na deser otrzymaliśmy puszyste pączki.

				
1 września 2009
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2009/2010

Pierwszy dzień września jest bardzo ważny dla każdego Ucznia. Nieco starsi, bogatsi w wiele doświadczeń, wracamy tego dnia do szkoły, by móc przez kolejny rok pogłębiać swoją wiedzę i kształtować umiejętności.