Klasa II

23 czerwca 2017
Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Wychowawcy klas spotkali się ze swoimi uczniami by uroczyście wręczyć im świadectwa, nagrody, puchary i wyróżnienia. Gratulujemy uczniom i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym!

Do zobaczenia we wrześniu!

				
22 czerwca 2017
Piknik z okazji 20-lecia istnienia szkoły

22 czerwca 2017r. szkolne podwórko przystrojone kolorowymi lampionami, balonami i girlandami gościło uczniów, rodziców i absolwentów naszej szkoły. Podczas pikniku serwowane były pyszne kiełbaski z grilla, sałatki oraz pączki. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz Robotyki prowadzony przez Planetę Robotów oraz malowanie twarzy. Sprzyjająca aura wraz z przygotowanymi atrakcjami wpłynęły na dobrą zabawę uczestników pikniku.

				
21 czerwca 2017
Artystyczne Zakończenie Roku Szkolnego

21 czerwca 2017r. w Teatrze Rampa odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego obejrzeliśmy występy artystyczne przygotowane przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Dzieci z klas IV-VI przedstawiły spektakl pt.: ”Sceny z życia Mikołajka” w reżyserii Tomasza Łysiaka oraz przygotowały program artystyczny pt.: „Powróćmy jak za dawnych lat” pod okiem Pani Małgorzaty Ścibisz.

				
7 czerwca 2017
Dzień Dziecka

7 czerwca na terenie pobliskiej plebanii odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Były to m.in. dmuchana bramka do gry w piłkę nożną, dmuchany zamek dla najmłodszych, oraz gry i zabawy zręcznościowe. Nie zabrakło smakowitych kiełbasek z grilla oraz pięknej pogody.

 

Szkoła zorganizowała nam piknik z okazji Dnia Dziecka. Był tam dmuchany tor przeszkód i dmuchane boisko. Wszystko trwało 2 i pół godziny.

				
8-12 maja 2017
Zielona Szkoła

W dniach 8 – 12 maja 2017r. pojechaliśmy na Zieloną Szkołę. Zwiedziliśmy Trójmiasto, zamki krzyżackie w Malborku i Gniewie oraz Muzeum Zalewu Wiślanego. Program wycieczki był pełen atrakcji i niespodzianek. Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, szukając muszelek na plaży i grając w piłkę. Niezapomniany okazał się rejs statkiem po Zalewie Wiślanym i tor przeszkód w parku linowym. Zakwaterowani byliśmy w ośrodku wypoczynkowym w Jantarze – znanej miejscowości turystyczno-rybackiej, położonej na prastarym bursztynowym szlaku.

				
6 kwietnia 2017
W indiańskiej wiosce

6 kwietnia 2017r. razem z klasą trzecią, wybraliśmy się do biblioteki na warsztaty biblioteczne pt.: ”Wyprawa do Peru. Kultura starożytnych Inków.” Tam dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących życia i kultury Indian Ameryki Południowej. Wykonaliśmy również kolorowe marakasy, na których wspólnie zagraliśmy w rytm indiańskiej muzyki.

 

				
26 marca 2017
Wiosenne Premiery Teatralne

W ostatnią niedzielę marca, w PROMie Kultury na Saskiej Kępie, odbyły się Premiery Teatralne. Uczniowie klas młodszych pod kierunkiem Ani Mateckiej, Małgorzaty Ścibisz i Agnieszki Kurek przygotowali następujące inscenizacje:

kl. 0 i 1 „W dwadzieścia minut dookoła Brzechwy”, kl. 2 „Czerwony Kapturek”, kl.3 „Baśń o rycerzu bez konia”. Wszyscy doskonale odegrali swoje role, a za wybitne umiejętności aktorskie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

				
15 marca 2017
Centrum Nauki Kopernik

W środę 15.03.2017r. wybraliśmy się do Centrum Nauki Kopernik na wystawę „Płyń lub giń”. Tam mieliśmy okazję podziwiać nowe eksponaty oraz poznać wodny żywioł, poprzez wykonanie wielu ciekawych doświadczeń. Uczestniczyliśmy również w krótkich warsztatach związanych z wodą, ogniem i ciśnieniem. Dzień zaliczamy do udanych!

 

W środę byliśmy w Centrum Kopernika. Był tam pokaz związany m.in. z takim starym sposobem leczenia chorób, który nazywa się „stawianie baniek”. Bardzo mi się podobało.

				
8-9 marca 2017
Szkolne Mistrzostwa Wiedzy 2017

8 i 9 marca 2017r. odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Wiedzy. Jak co roku dzieci losowały pytania z różnych dziedzin: języka polskiego, języka angielskiego, etyki, matematyki, środowiska społeczno-przyrodniczego i przedmiotów artystycznych. Była to bardzo stresująca ale niezwykle ważna przygoda w życiu naszych uczniów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Było bardzo fajnie. Stresowałam się ale to nic. Prawie udało mi się wygrać ale niestety nie wygrałam. I tak było fajnie. Najfajniejszy dzień!

				
10 lutego 2017
Bal karnawałowy 2017

Ostatniego dnia przed feriami zimowymi odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Wspólnie z animatorami tańczyliśmy i bawiliśmy się oraz wybraliśmy króla i królową balu. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, który dodał nam sił do dalszej zabawy.

 

W piątek był bal karnawałowy. Ja byłam Meridą Waleczną, a dzieci z mojej klasy Batmanem i Czarownicą z Maroka. Ja nie zostałam królową balu, tylko Ola moja koleżanka. Super się tańczyło piosenkę „Loca”. Bardzo mi się podobało.

				
7 lutego 2017
W krainie bzów

7 lutego 2017r. gościliśmy w naszej szkole znaną pisarkę – a prywatnie mamę naszych uczniów – Panią Aleksandrę Tyl. Pani Aleksandra opowiadała nam o tym, jak powstają książki oraz jaką drogę muszą pokonać zanim znajdą się w rękach czytelników. Mieliśmy również okazję obejrzeć kilka książek przyniesionych przez Autorkę m.in.: „Magiczne Lato”, „Karmelowa Jesień”, „Aleja Bzów”. Dziękujemy za spotkanie. Mamy nadzieję, że pomoże nam ono poznać i rozwinąć nasze pasje.

 

				
1 lutego 2017
Spotkanie z robotyką

1 lutego uczestniczyliśmy w pokazie Lego – Robotyki. Na warsztatach dowiedzieliśmy się  jak skonstruowane są lego-roboty i na czym polegają techniki oprogramowania. Każdy uczeń miał możliwość sterować robotem i uczestniczyć w zawodach robotów – Sumo.

To było wspaniałe doświadczenie!

 

Wczoraj czyli w środę przyszło do szkoły dwóch panów zajmujących się robotyką. Przynieśli kilka robotów, którymi sterowaliśmy. Bardzo mi się podobało.

				
25 stycznia 2017
Spotkanie z Misjonarzem

25 stycznia 2017r. odwiedził naszą szkołę Misjonarz – ksiądz Tomasz Łukaszuk. Opowiedział nam o życiu i kulturze na Madagaskarze, gdzie pełni posługę misyjną.

Pokazał nam również zdjęcia, filmy i pamiątki przywiezione z tej pięknej i malowniczej wyspy.

 

Dzisiaj mieliśmy spotkanie z księdzem Tomkiem, który jest misjonarzem na Madagaskarze. Ksiądz pokazywał różne instrumenty i gadżety. Na Madagaskarze dzieci dostają bułkę, jedną część na początek dnia a drugą na koniec dnia. Bardzo mi się to podobało.

				
24 stycznia 2017
Zimowe radości

W styczniu, uczniowie klasy II i III wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali przedstawienie pt.: „Zimowe radości i smutki”. Była to krótka opowiastka o tym, jak i dlaczego należy dbać o ptaki zimą. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w różne postacie, za co otrzymali gorące brawa. Ten mroźny, zimowy wieczór, upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

 

Wystawiliśmy przedstawienie o ptakach. W tym przedstawieniu uczestniczyła klasa 2 i 3. Ja byłam wróblem i miałam tylko dwie kwestie. Bardzo mi się podobało.

				
21 stycznia 2017
Fundacja Emir - psia nadzieja

W tym roku szkolnym nasza szkoła zbierała dary dla podopiecznych Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych „Emir” w Żabiej Woli. Fundacja utrzymuje się wyłącznie z darów prywatnych, a swoją działalność może prowadzić tylko dzięki ofiarności i wielkim sercom hojnych darczyńców. W schronisku średnio przebywa ok. 120 psów. Są to psy chore, porzucone, ofiary ludzkiej bezmyślności. Fundacja to ich drugi dom.

W imieniu zwierzaków, bardzo dziękujemy uczniom naszej szkoły i ich Rodzicom, za wszystkie przyniesione dary.

				
11 stycznia 2017
Centrum Nauki Kopernik

W mroźny, zimowy poranek pojechaliśmy na wycieczkę do Centrum Kopernika. Uczestniczyliśmy w pokazie pt.: „Ziemia, Księżyc, Słońce”. Podczas projekcji filmu dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych informacji na temat zjawisk astronomicznych, gwiazdozbiorów oraz podróży kosmicznych. Co się dzieje na niebie? dlaczego świeci Słońce? i jak zmieniają się pory roku? – na te pytania również uzyskaliśmy odpowiedzi.

Gorąco polecamy planetarium w Centrum Nauki Kopernik!

 

				
22 grudnia 2016
Wigilia klasowa

22 grudnia wspólnie z klasą III zorganizowaliśmy Wieczerzę Wigilijną. Razem zaśpiewaliśmy kolędy i złożyliśmy sobie serdeczne życzenia. Przy suto zastawionym stole obejrzeliśmy dwie świąteczne bajki. Dzień upłynął nam w miłej i magicznej atmosferze. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2017!

				
14 grudnia 2016
Kiermasz Świąteczny 2016

Zgodnie z naszą szkolną tradycją, również w tym roku zorganizowaliśmy Kiermasz Świąteczny. Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali rożne ozdoby i dekoracje świąteczne. Nie zabrakło pysznych ciast, ciasteczek i pierniczków. Wszystkie wykonane przez nas przedmioty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 Cieszymy się, że mogliśmy pomóc potrzebującym!

 

				
7 grudnia 2016
Spotkanie z Panem Marcinem Blachą

W grudniu naszą szkołę odwiedził Pan Marcin Blacha - Story Director, CD Projekt RED – szef zespołu scenarzystów najlepszej polskiej gry komputerowej -Wiedźmin. Podczas spotkania nasz Gość opowiadał o swojej pasji i zainteresowaniach. Zachęcał uczniów by poszerzali swoje horyzonty poprzez czytanie wielu książek o różnorakiej tematyce. Albowiem „by dobrze pisać trzeba dużo czytać”.

Dziękujemy za cudowne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następnego Gościa!

 

				
6 grudnia 2016
Baśń Warszawska

W mikołajkowy poranek wybraliśmy się do Biblioteki nr 47 przy ul Paca, na lekcję biblioteczną pt. „Baśń Warszawska”. Pani opowiedziała nam kilka legend związanych z Warszawą m.in. O Syrence Warszawskiej, Złotej Kaczce i Bazyliszku. Pokazała nam fotografie i slajdy związane z legendami, które stanowiły doskonałe tło do barwnych opowieści. W radosnym nastroju wróciliśmy do szkoły, gdzie pod pięknie ubraną choinką, czekały na nas mikołajkowe prezenty.

 

				
24 listopada 2016
Lekki Tornister

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do akcji „Lekki Tornister”, wzięliśmy udział w warsztatach dotyczących profilaktyki zdrowego kręgosłupa. Pani Paulina Reglin – fizjoterapeutka, opowiedziała nam jak zbudowany jest kręgosłup oraz jak nieprawidłowa postawa wpływa na zdrowie całego organizmu. Następnie przeprowadziła z nami szereg ciekawych ćwiczeń, wzmacniających nawyk utrzymania prawidłowej postawy ciała oraz korygujących wady postawy.

 

Mieliśmy fajne zabawy. Na początku Pani pokazała zdjęcia. Pani była bardzo miła.

				
8 listopada 2016
Warszawska Opera Kameralna

8 listopada 2016r. wybraliśmy się do Warszawskiej Opery Kameralnej na spektakl pt.:”Szarlatan” wg opery K. Krupińskiego. Najpierw uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez pedagogów teatru, a następnie obejrzeliśmy spektakl.

Historia miłości pięknej Julii, poszukującej zaginionego ukochanego Alfonsa, a także czary tajemniczego Alinata, przeniosły nas w zabawny klimat tamtych czasów.

 

Opera bardzo mi się podobała. Aktorzy mieli fantastyczne stroje. Podobała mi się scenografia.

				
17 października 2016
W przyszłości chcę być…

Dzisiaj odwiedziła nas Pani Katarzyna Głażewska – architekt z pracowni architektonicznej Plus3-architekci. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się architekt oraz w jaki sposób wpływa na przestrzeń wokół nas. Zobaczyliśmy przykładowe plany i wizualizacje różnych budowli. Poznaliśmy etapy projektowania oraz  przykładowe projekty różnego typu budynków.

 

Dziś było w szkole spotkanie z cyklu „W przyszłości chcę być...” z Panią Architekt – Mamą Marianki z kl.5. Odbyło się ono w sali klasy 0. Było super.

				
13 października 2016
W bibliotece

13 października 2016r. wybraliśmy się do Biblioteki nr 45 na warsztaty biblioteczno-edukacyjne. Poznaliśmy kolejnego wybitnego artystę – Giuseppe Arcimboldo. Dowiedzieliśmy się, że był włoskim malarzem, tworzącym w oryginalny sposób portrety, na które składały się elementy martwej natury. Następnie w grupach, stworzyliśmy kilka portretów podobną techniką.

 

Byliśmy dziś w bibliotece z klasą. Poznałem nowego malarza. Zrobiłem piękny obraz z kolegami z klasy 3.

				
7 października 2016
Między Bugiem a Narwią

7 października 2016r. wybraliśmy się do Pniewa. Tam, w pięknej kurpiowskiej chałupie, mieszczącej się w oryginalnym ponad 100-letnim budynku dawnej szkoły, wzięliśmy udział w zajęciach warsztatowych. Podziwialiśmy piękne narzędzia i dekoracje kurpiowskie, meble, stroje oraz charakterystyczne pająki, pisanki i tkaniny. Własnoręcznie przygotowaliśmy i degustowaliśmy ciasteczka, wyplataliśmy kubki z wikliny, lepiliśmy garnki oraz robiliśmy tradycyjne kurpiowskie wycinanki. Po dniu pełnym atrakcji, z plecakami pełnymi pamiątek wróciliśmy do Warszawy.

 

				
29 września 2016
„Magiczny świat nieprzeciętnej wyobraźni...”

29 września 2016r. wybraliśmy się do Biblioteki nr 45 na warsztaty poświęcone twórczości Nikifora Krynickiego pt.:” Naiwna Saska Kępa”. Wysłuchaliśmy krótkiej historii na temat życia i twórczości polskiego malarza, obejrzeliśmy kilka reprodukcji, a na koniec stworzyliśmy wspólną pracę plastyczną wykonaną w stylu prymitywistycznym.

Byliśmy w bibliotece i robiliśmy prace plastyczne. Najbardziej podobało mi się rysowanie, kolorowanie Nikifora i pokoju, który wyglądał jak cegła.

				
1 września 2016
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016

1 września 2016r. uśmiechnięci i pełni entuzjazmu uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli. Tradycyjnie, powitaniu nowego roku szkolnego towarzyszył wspaniały koncert, tym razem w wykonaniu Violetty Łabanow oraz Grzegorza Żołyniaka.

Życzymy wszystkim sukcesów w nauce i bierzemy się do pracy!

Pan śpiewał bardzo głośno i bardzo mi się podobało. Chciałabym by zawsze tak rozpoczynała się szkoła.